Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 16 wrzesień 2014 00:00

"Światowy Dzień Serca" w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Obchody Światowego Dnia Serca w Nysie swoim honorowym patronatem objął Starosta Nyski, Adam Fujarczuk...

Choroby układu krążenia od lat są niezmiennie największym zagrożeniem życia Polaków. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego odpowiadają one za prawie połowę zgonów Polaków. Szacuje się, że w naszym kraju na zawał serca co roku zapada nawet 100 tys. osób, głównie mężczyzn. W pierwszym roku po zawale serca umiera 15% pacjentów, a w kolejnych latach kolejne ponad 30% chorych. Rocznie z mapy Polski znika ponad 20% Polaków. Zawał serca jest także pierwszą przyczyną zgonów w Europie u osób powyżej 75 roku życia.

Mając świadomość tak alarmujących danych epidemiologicznych Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS), które od ponad 14 lat oferują pacjentom z całej Polski szybki dostęp do diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób serca i naczyń blisko ich miejsca zamieszkania, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Serca wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nysie zorganizowały lokalne obchody tego ważnego dnia.

W niedzielę 28 września 2014 w godzinach 12:00-16:00 na Rynku Głównym w Nysie odbędzie się festyn, w czasie którego będzie można bezpłatnie wykonać podstawowe badania kardiologiczne, zmierzyć sobie ciśnienie krwi, oznaczyć poziom glukozy, obliczyć wskaźnik ryzyka chorób układu krążenia, a także uzyskać wskazówki nie tylko jak samemu rozpoznać problemy z układem sercowo-naczyniowym i im przeciwdziałać, ale również – w przypadku osób, które już przebyły incydent kardiologiczny – jak uchronić się przed kolejnym zawałem serca. Lekarze wraz z personelem medycznym PAKS podpowiedzą też ile czasu dziennie należy poświęcić na ruch, by utrzymać dobrą kondycję oraz cieszyć się zdrowym życiem.

W PAKS rozumiemy jak bardzo ważne jest, aby chorzy możliwie jak najwcześniej konsultowali z lekarzami pierwsze symptomy ewentualnych chorób układu krążenia oraz częściej korzystali z badań diagnostycznych. Właśnie dlatego tak chętnie włączamy się we wszelkie inicjatywy, które pełnią funkcję edukacyjną i podnoszą świadomość pacjentów związaną z zagrożeniami jakie niesie ze sobą bagatelizowanie pierwszych objawów chorób układu krążenia. Uważne obserwowanie własnego organizmu oraz wczesna diagnostyka to klucz do długiego i zdrowego życia  – podkreśla …, … Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech