Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
sobota, 25 październik 2014 22:12

Uniwersytet Trzeciego Wieku ruszył pełną parą

Napisał

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie ruszył pełną parą. Wykłady odbywają się  w środy. Rozpoczynają się też zajęcia edukacyjne i rekreacyjno-sportowe.

Wykład księdza dr hab. Andrzeja Hanicha pt. „Smaki polskie i opolskie” w Muzeum w Nysie zgromadził 113 słuchaczy. 

2014-10 utw wyklad z ks. Hanichem

2014-10 utw wyklad z ks. Hanichem 22014-10 utw ks. Hanich podpisuje ksiazki

Natomiast w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia słuchało wykładu Pana mgr Stefana Janika 95 osób. Studenci UTW z wielką przyjemnością uczyli się „Jak słuchać muzyki”.

2014-10 utw wyklad w PSM - mgr Janik2014-10 utw wyklad w PSM

Wypełniają się listy chętnych na dodatkowe zajęcia edukacyjne. Najwięcej słuchaczy jest zainteresowanych nauką języków obcych: języka niemieckiego – 3 grupy, języka angielskiego – 4 grupy, języka czeskiego – 2 grupy oraz konwersacjami z języka francuskiego – 1 grupa. Łącznie 101 osób.

Seniorzy walczą z e-wykluczeniem. Na zajęcia komputerowe zgłosiły się ponad 83 osoby. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się planowane od połowy listopada zajęcia  z psychologii zdrowia i kognitywistyki – około 105 osób.

W klubie filmowym „Kino Seniora” jest już około 100 osób, które obejrzały dwie projekcje – „Bogowie” i „Służby specjalne”.

2014-10 utw sluchacze w kinie na filmie

Wielu chętnych zgłosiło się na zajęcia sportowe i rehabilitacyjne: zajęcia gimnastyczne odbywające się dwa razy w tygodniu – 44 osoby, zajęcia gimnastyczne na pływalni mają również wielu chętnych – 52 osoby (2 grupy), na gimnastykę kręgosłupa zapisało się 46 osób. Rośnie też popularność Nordic Walking. Do klubu „Dreptaków” przystąpiło 31 słuchaczy.

Klub literacki „Z szuflady” zgromadził 12 miłośników, klub rękodzieła „Nie tylko z igłą" 14 osób, a klub podróżniczy „Włóczykij” 23 osoby.

Na warsztaty gry w bulle, które UTW promuje na terenie Nysy jest 10 chętnych. 

Prezes UTW Michalina Danuta Podgórni z radością i zadowoleniem obserwuje wzrost zainteresowania ofertą edukacyjną aktywizującą seniorów w różnych obszarach wiedzy  i trafiającą w ich zainteresowania.

Lista słuchaczy UTW jest imponująca – 260 słuchaczy.

Część z wymienionych wyżej zajęć już trwa, pozostałe rozpoczną się od 2 listopada.  

Zarząd UTW

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech