Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 27 październik 2017 22:50

I Nyska Senioriada '2014 - podsumowanie

Napisał

Koncert finalistów I Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów pn. I NYSKA SENIORIADA odbył sią 15 listopada 2014r. o godz. 17.30 w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury.  Dodatkową atrakcją był występ chóru Echo Kresów...

Koncert finałowy I Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów - Nyska Senioriada

">

Finaliści wyłonieni z bardzo wyrównanych eliminacji, przygotowali na finał Senioriady w większości przypadków nowe programy artystyczne. I choć to miały być wersje skrócone, Opolscy Seniorzy wcale nie mieli ochoty schodzić ze sceny po 5 minutach występów – udowadniając, że mają jeszcze dużo do powiedzenia. Aktywność godna pozazdroszczenia, nagrodzona upominkami przygotowanymi przez sponsorów i organizatorów imprezy. Dodajmy – imprezy, która miała tylko potwierdzić dobre samopoczucie naszych drogich Seniorów i ich ciągły zapał do aktywnej roli w społeczeństwie.

NYSKA SENIORIADA - Final

Na scenie było niemalże wszystko. Śpiew, taniec, kabarety, zabawne skecze i energia, której mógłby pozazdrościć niejeden dwudziestolatek. Stefania Zawiślak znów zaskoczyła swoimi monogramami, trafnie i zabawnie przywołując przywary Polaków. Stokrotki 50+ przypomniały, jak się tańczy cha-che, a kabaret Totu Totam z Brzegu rozbawił wszystkich do łez.

Podczas gali przyznano również nagrody laureatom konkursu „Nyska Lilia Literacka”, organizowanego przez Fundację Nasza Nysa. Nagrody w konkursie popularyzującym twórczość patronki NDK, Wandy Pawlik – wręczyła Burmistrz Jolanta Barska. Pomysłodawca NLL, Tadeusz Zdanowicz zwrócił uwagę młodzieży, że mają kogo naśladować – wskazując na uczestników Nyskiej Senioriady. W zupełności się tym zgadzamy!

Zobacz relację z podsumowania konkursu „Nyska Lilia Literacka” >>

Koncert chóru Echo Kresów 

Na zakończenie wieczoru usłyszeliśmy znane lwowskie piosenki w wykonaniu chóru Echo Kresów. Podczas gali, za sprawą krótkiego materiału video oraz pokazu fotografii, goście mogli przypomnieć sobie wydarzenia z przesłuchań eliminacyjnych. Być może zachęci to nowe ososby do spróbowania swoich sił za rok!

" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="ytp-share-panel-link ytp-no-contextmenu" title="Udostępnij link">

Sponsorami I Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów byli: Cukry Nyskie, Fundacja Pokolenie, Biuro Poselskie Janiny Okrągły. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

galeria zdjęć (fot. Andrzej Babiński)  

I Nyska Senioriada to przegląd stworzony dla aktywnych seniorów z województwa Opolskiego. Często trudne drogi życiowe nie pozwoliły wielu z nich na realizację w sferze artystycznej. Emerytura to świetna okazja do nadrobienia zaległości i pochwalenia się wszystkim wyjątkowymi umiejętnościami. Finaliści Senioriady zostaną wyłonieni na podstawie przesłuchań zaplanowanych na 28-29 października br.

Relacja video z przeglądu

">" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="ytp-share-panel-link ytp-no-contextmenu" title="Udostępnij link">

Osoby/Zespoły zakwalifikowane na podstawie przesłuchań: Teatr „Bukszpan zielony” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Prudnik), Genowefa Konat (Paczków), Grupa Taneczna Dziennego Domu Pobytu (Nysa), Chór Relaks (Nysa), Zespół Fantazja (Bielice), Stefania Zawiślak (Nysa), „Kabaret Totu totam” (Brzeg), Teresa Kozioł (Nysa), Chór Wrzos (Głuchołazy), Stokrotki 50+ (grupa zaawansowana).

Zobacz relację i galerię zdjęć z przesłuchań >>>

Darmowe zaproszenia na koncert finałowy były do odebrania w kasie Nyskiego Domu Kultury.

 Nyska Senioriada


WYNIKI SENIORIADY '2014

">

Na scenie było niemalże wszystko. Śpiew, taniec, kabarety, zabawne skecze i energia, której mógłby pozazdrościć niejeden dwudziestolatek. Stefania Zawiślak znów zaskoczyła swoimi monogramami, trafnie i zabawnie przywołując przywary Polaków. Stokrotki 50+ przypomniały, jak się tańczy cha-che, a kabaret Totu Totam z Brzegu rozbawił wszystkich do łez. Na zakończenie wieczoru usłyszeliśmy znane lwowskie piosenki w wykonaniu chóru Echo Kresów. Podczas gali, za sprawą krótkiego materiału video oraz pokazu fotografii, goście mogli przypomnieć sobie wydarzenia z przesłuchań eliminacyjnych. Być może zachęci to nowe ososby do spróbowania swoich sił za rok!   

Kategoria Teatr: 

 • Teatr „Bukszpan zielony” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Prudnik) – 210 pkt

Kategoria Recytacja: 

 • Genowefa Konat-Paczków – 170 pkt

Kategoria Taniec:

 • Grupa Taneczna Dziennego Domu Pobytu w Nysie – 228 pkt
 • Stokrotki 50+ (grupa zaawansowana), Nysa – 223 pkt
 • Stokrotki 50+ (grupa początkująca), Nysa – 163 pkt

Kategoria Piosenka:

 • Chór Relaks, Nysa – 223 pkt
 • Chór Wrzos, Głuchołazy – 181 pkt
 • Marian Kowalski, Nysa – 176 pkt
 • Chór Czerwony Goździk, Nysa – 176 pkt

Kategoria Zespoły Folklorystyczne: 

 • Zespół Fantazja, Bielice – 217 pkt

Kategoria Kabaret:

 • Stefania Zawiślak, Nysa – 228 pkt
 • Kabaret „Totu totam”, Brzeg – 213 pkt
 • Teresa Kozioł, Nysa – 210 pkt
 • Kabaret Dziennego Domu Pobytu w Nysie – 185 pkt

Wyróżnienia:

 • „Kabaret Totu totam”, Brzeg
 • Teresa Kozioł, Nysa
 • Chór Wrzos, Głuchołazy
 • Stokrotki 50+ (grupa zaawansowana), Nysa 

 Eliminacje do Senioriady

W dniach 28-29 października 2014r. Nyski Dom Kultury odbyły się zmagania seniorów w ramach I Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów pn. I NYSKA SENIORIADA...

I Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów I Nyska Senioriada odbędzie się w dniach 28-29 października 2014r. w Nyskim Domu Kultury, a jej finałowym akcentem będzie uroczysty koncert w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury w dniu 15 listopada br. Przegląd ma charakter otwarty dla grupy wiekowej 50+. Do 10 października br. przyjmowane były zgłoszenia indywidualne, grup nie zrzeszonych i grup zorganizowanych przy instytucjach np. domach kultury, uniwersytetach III wieku, domach pomocy społecznej i innych.

Terminy przesłuchań:

 • 28.10.2014 godz. 16.00-18.30 (wtorek) – teatry i grupy kabaretowe, widowiska obrzędowe - zespoły folklorystyczne,
 • 29.10.2014 godz. 16.00-18.30 (środa) – recytacja, monodram, instrumentaliści, taniec, piosenka, zespoły folklorystyczne.  

Finał Przeglądu i ogłoszenie wyników odbędą się 15 listopada 2014 r (sobota)  o godz. 17:00 w sali widowiskowej  Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik w Nysie przy ul. Wałowej 7. 

Kategorie i wymagania dotyczące prezentacji scenicznych:

 • Piosenka (soliści i duety oraz zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry) repertuar czas do 15 minut,
 • Taniec (soliści, zespoły taneczne), czas do 10 minut,
 • Zespoły Folklorystyczne - prezentacja taneczna, wiązanka utworów lub jedna piosenka do 15 min,
 • Zespoły Folklorystyczne (widowisko obrzędowe, kabaret), czas do 20 minut,
 • Teatr (etiudy teatralne, małe formy sceniczne), czas do 20 minut,
 • Kabaret, czas do 15 minut,
 • Monodram, czas do 15 minut,
 • Recytacja (poezja, fragmenty prozy, składanka tekstów, kompozycje słownomuzyczne), czas do 5 minut,
 • Instrumentaliści (soliści, zespoły), czas do 10 minut.

 Informacji szczegółowych udziela Piotr Przybyłowski -  tel. 883 257 835 lub Kamila Kopeć tel. 77 433 44 75

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech