Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 06 listopad 2014 15:03

Kolejny kurs komputerowy dla seniorów w 2014r.

Napisał

Fundacja Nasza Nysa prowadzi trzeci w tym roku nieodpłatny kurs „ABC komputera i Internetu” dla seniorów. Zajęcia odbywają się w nowoczesnej pracowni komputerowej Gimnazjum nr 1 w Nysie...

Przeprowadzenie takich zajęć jest możliwe dzięki życzliwości Pani dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nysie Małgorzacie Krzemienieckiej-Duraj, która udostępniła nam nieodpłatnie wspaniale wyposażoną pracownię komputerową.
Zajęcia poprowadził w ramach wolontariatu Tadeusz Zdanowicz.

polska cyfrowa latarnicy

Naszym celem jest wprowadzanie tych, którzy się za wcześnie urodzili w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie. Celem jest zmiana postaw i pokazanie, że świat cyfrowy, to kolejna część codziennego życia; wykształcenie u uczestników umiejętności używania komputera, Internetu oraz urządzeń peryferyjnych; pokazanie konkretnych korzyści wynikających z ich używania; wzbudzenie motywacji do stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym; kształtowanie pozytywnej samooceny i likwidowanie poczucia obcości w kontakcie ze światem cyfrowym.
W programie zajęć jest: poczta elektroniczna, obsługa przeglądarek internetowych i ich wykorzystanie. Wirtualne podróże, odwiedzanie kin, muzeów, słuchanie utworów, oglądanie filmów. Dzisiaj, każdy z nas ma rodzinę lub znajomych w odległych miastach lub za granicą, dlatego tak ważna jest umiejętność rozmowy na odległość za pomocą Facebooka i Skype.

Zajęcia w wymiarze trzech godzin tygodniowo rozpoczęły się pod koniec października, a będą trwać do konca grudnia (trzydzieści godzin).
Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i uczestniczy w nich trzynastu seniorów.  Prowadzenie zajęć z tak dużą ilością chętnych jest możliwa tylko dzięki grupie młodych asystentów-wolontariuszy (z Gimnazjum nr 1 w Nysie) wspomagających wykładowcę. Dzięki takiej pomocy przyswajanie wiedzy jest łatwiejsze. Seniorzy bardzo chwalą sobie pomoc młodych asystentów, a młodzież uwrażliwia się na problemy osób starszych i chętnie uczestniczy w tych zajęciach.

Tak było na wiosennych kursach >> 

Tadeusz Zdanowicz

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech