Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
niedziela, 16 listopad 2014 23:08

Osiedlowy Dzień Seniora '2015

Napisał

 W sobotę 25 października o godz. 17.00 Fundacja Nasza Nysa we współpracy z Gimnazjum nr 1 w Nysie zaprezentowała interesującą propozycję spędzenia sobotniego popołudnia seniorom i ich rodzinom z osiedla Śródmieście.

W auli PWSZ na ul. Obrońców Tobruku 5 pokazano ciekawe widowisko dla seniorów i wnuków - program od 3 do 103 lat.

Całą część artystyczną wykonali uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 1 w Nysie.

Program widowiska

Główną część programu artystycznego zapewnili uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego „Fatamorgana” prowadzonego przez panie Marzenę Deję i Agnieszkę Jarząbek. 

Spektakl teatralny pt. „Baśń o Grającym Imbryku”

„BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU” to pełna humoru i zabawnych sytuacji opowieść o Kowalu (Adam Jarząbek) i jego przyjaciołach: Koniu (Klaudiusz Ćwikliński) i Końskiej Musze (Karolina Jarząbek). Dzięki tytułowemu Imbrykowi i czarom Wróżki, życie Kowala zmienia się na lepsze, lecz w trakcie tych zmian uświadamia on sobie, gdzie jest jego prawdziwe miejsce i co daje mu szczęście. Prowadzi to do morału, że każdy z nas jest stworzony do wykonywania pracy, którą potrafi najlepiej i daje mu ona najwięcej radości. Nieprawdą jest natomiast, że tam jest dobrze, gdzie nas nie ma. 

„Baśń o Grającym Imbryku” to najnowsza "produkcja" Szkolnego Koła Teatralnego „Fatamorgana”. Sztukę reżyserowały panie Marzena Deja i Agnieszka Jarząbek. Scenmografię wykonali członkowie trupy teatralnej. 

2014 dzien seniora 022014 dzien seniora 032014 dzien seniora 04

Kowal (Adam Jarząbek), Końska Mucha (Karolina Jarząbek) i córka szlachcica (Kasia Paterek)

2014 dzien seniora 06

Koń (Klaudiusz Ćwikliński) 

2014 dzien seniora 08  

Monodram „Korepetycje”

Monodram w wykonaniu Adama Jarząbka (wg „Nowych przygód Mikołajka” René Gościnnego – spektakl wyróżniony w etapie miejsko-gminnym 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w 2013r.)

2014 dzien seniora 13  

Monodram „Bajka o Zakochanej Kotce Fiu Fiu”

Monodram w wykonaniu Kasi Paterek (wg „Nowych bajek dla dzieci” Maliny Prześlugi – spektakl uzyskał II miejsce w etapie miejsko-gminnym 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w 2013r.).

2014 dzien seniora 15

2014 dzien seniora 16

Piosenki

Piosenki w ciekawej aranżacji pana Dariusza Orłowskiego (opiekuna zespołu wokalno-instrumentalnego). Po cztery piosenki wykonały Justyna Duda i Weronika Strombek (absolwenci Gimnazjum nr 1)

Justyna Duda

2014 dzien seniora 10 justyna duda

Weronika Strombek 2014 dzien seniora 10 weronika strombek

 Dzięki realizacji zadania publicznego gminy Nysa po raz pierwszy został realizowany projekt pt. „Polsko-Ukraińska Współpraca Młodzieży” w ramach, którego w dniach 20-28 października 2014r. w Nysie gościła młodzież z Kołomyi - ukraińskiego miasta partnerskiego. Współpraca polegała na integracji młodzieży z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nysie i Gimnazjum w Kołomyi.

Dużą atrakcją było spontaniczne wykonanie kilku ukraińskich piosenek w wykonaniu młodzieży z Kołomyi.

2014 dzien seniora 11

2014 dzien seniora 14

 Hej, sokoły – polska, ukraińska tradycyjna ballada z pierwszej połowy XIX wieku, czasem interpretowana jako utwór biesiadny. Autorstwo jego słów jest przypisywane polsko-ukraińskiemu poecie i kompozytorowi Tomaszowi Padurze[1]. Utwór stał się popularny podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Było też spontaniczne wykonanie przez gości pieśni "Hej sokoły" wspólnie z widownią.

2014 dzien seniora 12

 

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech