Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 05 grudzień 2014 15:40

Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu - relacja

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta cieszył się Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zorganizowany w dniu 18 listopada 2014r. z okazji Dnia Seniora. W programie było wiele atrakcji dla seniorów....

W programie było wiele atrakcji dla seniorów m.in.: występ artystów z Krakowa w przedstawieniu pn. „Bacówka”. Artyści w zabawnych scenkach rozbawili naszą publiczność pozostawiając ich w dobrych humorach. Wszystkich przybyłych przywitała Joanna Wiech kierownik Domu, która złożyła życzenia seniorom z okazji ich święta. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli poznać działalność Dziennego Domu Pobytu. Mieszkańcy mogli również rozmawiać z burmistrz Nysy Jolantą Barską, która była gościem spotkania. 

image 

image 

image 

image 

image 

Wyróżnieni zostali seniorzy, którzy w sposób szczególny pracują społecznie na rzecz domu i dbają o budowanie pozytywnego wizerunku DDP poza jego murami. Joanna Wiech ogłosiła nowy konkurs na „SENIORA ROKU”, który będzie rozstrzygany każdego roku z okazji dnia seniora. Po części oficjalnej wszyscy zebrani zostali poczęstowani tortem okolicznościowym. 

image 

image 

W tym szczególnym dniu nasze panie kucharki przygotowały przepyszny żurek, który szybko znikł z talerzy. Seniorzy nabrali sił i mogli dalej zaangażować się w zabawy jakie dla nich przygotowano. By zadbać o dobrą formę fizyczną i psychiczną chętni mogli wziąć udział w gimnastyce i rozwiązać test na inteligencję. W programie były również zabawy integracyjne, w których uczestnicy mogli wziąć udział w karaoke, gdzie każdy mógł poczuć się jak gwiazda i zaśpiewać do mikrofonu. Podczas imprezy gościom towarzyszyła miła i przyjacielska atmosfera. 

image 

Placówka spełnia zadania polityki społecznej, której głównym celem jest tworzenie odpowiednich warunków sprzyjających godnej i aktywnej starości poprzez: optymalne zaspokojenie potrzeb ludzi w podeszłym wieku, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, zapewnienie odpowiedniej pozycji w społeczeństwie, kształtowanie pozytywnego obrazu starości w świadomości społecznej – wyjaśnia kierownik Joanna Wiech. Dzienny Dom Pobytu dba także o sprawność fizyczną seniorów, prowadzona jest gimnastyka, nordic – walking oraz organizowanych jest wiele wycieczek. Mieszkańcy korzystają z nowego fitness parku w Al. Lompy. W DDP wykonywane są masaże, pomiar ciśnienia i wagi ciała. - Zapraszani są także ciekawi ludzie, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. W okresie lata, w pięknym ogrodzie, organizowane są pikniki oraz imprezy okolicznościowe – wylicza kierownik placówki.

 

Działalność Dziennego Domu Pobytu w Nysie obejmuje także przygotowanie i wydawanie posiłków obiadowych, dla Emerytów i Podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Na zlecenie szkół i przedszkoli przygotowywane są także śniadania i obiady dla dzieci. Placówka funkcjonuje w dni robocze od poniedziałku do piątku. Liczba osób korzystających z DDP sukcesywnie wzrasta.

 

 

Dzienny Dom Pobytu

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech