Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 16 grudzień 2014 18:32

Podsumowanie zadania "Druga młodość w kadrze"

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W kinie Cinema 3D w Nysie odbyło się podsumowanie zrealizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie w partnerstwie z PWSZ w Nysie zadania publicznego „Druga młodość w kadrze” zrealizowanego z rządowego programu na rzecz aktywizacji osób starszych....

„Druga młodość w kadrze” to nazwa zadnia publicznego zrealizowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 przez Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie.

W dniu 12.12.2014 r. o godz. 10.00 w kinie Cinema 3D w Nysie odbyło się podsumowanie projektu. Wśród licznie zgromadzonych beneficjentów zadania (84) znaleźli się seniorzy 60+ z różnych środowisk senioralnych Nysy oraz zaproszeni goście: dr Piotr Bernat pełnomocnik PWSZ w Nysie ds. UTW, Bartosz Bukała  rzecznik prasowy  PWSZ w Nysie, Czesław Biłobran Starosta Nyski, Katarzyna Godyń i Alicja Papis przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Nysie,  Adam Dudek pracownik naukowy PWSZ w Nysie, Irena Sosulska dyrektor Carolinum, Danuta Kobyłecka dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nysie, Joanna Wiech kierownik Dziennego Domu Pobytu w Nysie, Bożena Wierdak dyrektor kina i przedstawiciele mediów.

Zgromadzonych powitała Prezes UTW w Nysie Michalina Danuta Podgórni, która wspólnie z Ewą Morel wiceprezes UTW i Reginą Karwacką przewodniczącą Rady Programowej UTW przedstawiły historię projektu, przebieg prac przy jego realizacji. Podziękowały też wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji projektu oraz twórcom filmu dokumentalnego, który został zrealizowany przez grupę liderów UTW, prowadzącym warsztaty i pani Reginie Mynarskiej, która życzliwie wspierała twórców projektu radą i wskazówkami merytorycznymi oraz samym beneficjentom za zaangażowany udział w zadaniu.

Następnie przedstawiono premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Druga młodość w jesieni życia”. 

Po projekcji odbyła się dyskusja na temat filmu i całego zadania. W wypowiedziach gości i seniorów było wiele słów uznania i podziwu dla twórców filmu i całego projektu. Gratulacje odebrały: Michalina Danuta Podgórni pomysłodawca i koordynator projektu, Ewa Morel obsługa administracyjna zadania i Regina Karwacka obsługa księgowa zadania. Dyskusje na powyższe tematy trwały jeszcze w trakcje poczęstunku dla wszystkich obecnych.

image

image

image

image

image

image

image

Info. UTW Nysa

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech