Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 15 styczeń 2015 20:54

Nyscy seniorzy w konkursie "Sensotwórcy"

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Podczas uroczystej Gali Regionalnej konkursu pt. „Sensotwórcy – ludzie, dla których tworzenie ma sens – II edycja” byli także nyscy seniorzy. Konkurs autobiograficzny rozstrzygnęło w grudniu 2014r. Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. 

Do II edycji wydarzenia zgłosiło się 36 osób. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Celem konkursu jest zachęcenie osób z niepełnosprawnością do opisania swoich przeżyć związanych z doświadczaniem niepełnosprawności i aktywnością własną, która nadała sens ich życiu. Chodzi też o promowanie aktywności i pozytywnych postaw w życiu społecznym oraz zawodowym osób z niepełnosprawnością, jako członków społeczności lokalnych.  

Z gminy Nysa w gali wzięli udział:  Teresa Hanasz, Maria Strzelczyk i Łukasz Sypień. - Udział w konkursie był dla mnie wielkim zaszczytem – podkreśla Teresa Hanasz - wzięłam w nim udział już po raz drugi. W ramach konkursu opisałam autobiografię, swoją pracę społeczną. Nysianka ma 7 odznaczeń honorowych i 21 dyplomów. Dziś jest na emeryturze, ale nadal czynnie bierze udział w życiu społecznym Nysy. Jest m.in. radną Rady Seniorów w Nysie i członkinią w wielu organizacjach seniorów.

imageimage

imageimageimageimage

Organizatorem konkursu „Sensotwórcy – ludzie, dla których tworzenie ma sens – II edycja” było Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Projekt finansowany był przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech