Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 09 marzec 2015 20:46

Działalność klubowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie rozwija się bezustannie. Ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszą się nie tylko wykłady, lektoraty czy zajęcia sportowe, ale również zajęcia w klubach zainteresowań.

Do istniejących już klubów takich jak: klub literacki, podróżniczy, rękodzieła, dreptaków czy filmowy dołączyły powstałe w tym roku dwa nowe kluby – klub fotograficzny oraz klub melomanów. 

Zajęcia w klubie fotograficznym cieszą się zainteresowaniem 23 słuchaczy UTW, natomiast chęć przynależenia do klubu melomanów wyraziło 36 słuchaczy.

Klub fotograficzny prowadzi słuchacz Uniwersytetu pan Zbigniew Garbicz, a spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu, w każdy czwartek, aby podczas zajęć zgłębiać tajniki wiedzy z zakresu fotografii, począwszy od poznania budowy i funkcji aparatu fotograficznego poprzez wykonywanie zdjęć, ich zgrywanie, obróbka itp. W najbliższym czasie uczestnicy zajęć wyruszą w plener, aby tam wykorzystać wiedzę teoretyczną, którą zdobyli do chwili obecnej.

2015 03 utw klubowa 1

2015 03 utw klubowa 2

2015 03 utw klubowa 3

Powołanie do istnienia klubu melomana to również idealnie trafiony pomysł. Klub działa od początku roku 2015, a prowadzony jest przez pana Mariana Siemieńca – naszego słuchacza, pasjonata muzyki.

Klub ten nie ma regularnych zajęć, a jego członkowie spotykają się podczas wyjazdów do opery czy filharmonii. Wyjazdy takie odbywają się średnio raz w miesiącu. Dotychczas słuchacze gościli dwukrotnie w Operze Wrocławskiej na spektaklach Cyrulik Sewiliski Gioacchina Rossiniego oraz Nabucco Giuseppe Verdiego. Gościli również w Filharmonii Opolskiej na Koncercie skrzycpowym Brahmsa, a w marcu wezmą udział w kolejnym koncercie w Filharmonii Opolskiej.

Zachęcamy wszystkich seniorów do dołączenia w poczet członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i skorzystania z bogatej oferty naszego Uniwersytetu.

Informacja UTW

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech