Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 16 marzec 2015 21:19

Zajęcia dla seniorów z zakresu pierwszej pomocy

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chęć udziału w tego typu zajęciach wyraziło 23 osoby, które zostały podzielone na dwie grupy ćwiczeniowe.
Zajęcia prowadzi pan Marek Flakowski - licencjonowany instruktor pierwszej pomocy, pracownik PCK w Nysie, nasz słuchacz, członek Zarządu.

utw nysa logoCelem zajęć jest zdobycie przez uczestników teoretycznych i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach życia codziennego. Słuchacze poznają podstawowe zabiegi ratujące życie, poznają zasady i etapy udzielania pierwszej pomocy, zasady bezpieczeństwa własnego i osoby poszkodowanej, dowiadują się o skutkach niestosowania tychże zasad, zostają uświadomieni o obowiązku każdego obywatela do udzielenia pierwszej pomocy oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z braku udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Ponadto uczestnicy zajęć poznają elementy wyposażenia niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy, takie jak: apteczka osobista i jej skład, rękawiczki jednorazowe, maseczki do sztucznego oddychania, folia termiczna itp.

Z racji tego, iż kolejni członkowie UTW deklarują chęć uczestniczenia w tego typu zajęciach, utworzone zostaną kolejne grupy chętnych do nauki udzielania pierwszej pomocy.
Ponawiamy zaproszenie dla wszystkich seniorów, którzy czują chęć i potrzebę aktywizacji  i integracji ze środowiskiem seniorskim, do wstąpienia w poczet członków naszego Uniwersytetu.

Informujemy, że członkiem UTW może zostać każdy emeryt i rencista, bez względu na poziom posiadanego wykształcenia, który chce się uczyć i rozwijać.

Biuro UTW:
ul. Armii Krajowej 21, pokój nr 2
48-300 Nysa
tel. 77 433 22 56
Czynne codziennie w godz. 7.30 – 15.30

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech