Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 14 kwiecień 2015 20:55

Seniorzy ćwiczą swoje ciało

Napisał

Potrzeba zachowania zdrowia,  dbanie o sprawność naszego ciała jest, a przynajmniej powinno być priorytetem każdego z nas...

utw nysa logo

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przywiązuje ogromną wagę do tego, aby promować zdrowy styl życia.  W swojej ofercie organizuje miejsca, gdzie odbywają się różne atrakcyjne, aktywizujące i usprawniające zajęcia dla swoich słuchaczy, tak aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

Aby realizować przesłanie wynikające z myśli Platona „Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim a bogactwo trzecim” i aby nasze ciało mogło nam służyć przez długie lata potrzebujemy ruchu.

 

W celu zwiększenia aktywności ruchowej słuchacze UTW uczestniczą w:

  • zajęciach z gimnastyki kręgosłupa, które odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 na sali gimnastycznej w Carolinum. Zajęcia te prowadzi fizjoterapeutka pani Milena Sługocka. Grupa liczy 23 słuchaczy, którzy pod czujnym okiem specjalisty wykonują różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające kondycję całego organizmu, a w szczególności kręgosłupa.
  • zajęciach sportowych o charakterze ogólnie usprawniającym prowadzonych przez wolontariusza pana Ryszarda Rogowskiego w sali gimnastycznej w Carolinum, dwa razy w tygodniu tj. we wtorki i piątki o godz. 17.00. Na zajęciach tych słuchacze mają możliwość usprawniania całego ciała, wykonując bezpieczne ćwiczenia pod nadzorem wykwalifikowanej osoby.
  • gimnastyce  w wodzie prowadzonej przez fizjoterapeutę pana Romana Szopa. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdy piątek o godz. 17.00 na krytej pływalni w Nysie. Grupa uczestników (ok. 20 osób) pod nadzorem instruktora ćwiczy w wodzie wszystkie partie swojego ciała. Zajęcia ruchowe w wodzie wykonywane przy niewielkim wysiłku poprawiają formę, doskonale odprężają, stanowią formę rehabilitacji, gdyż nie obciążają układu ruchu, a więc kości, stawów czy mięśni.

Podnoszą zatem ogólną wydolność organizmu ponieważ usprawniają pracę serca i płuc, pobudzają  krążenie  krwi rozwijają siłę mięśni.

2015 04 zajecia sportowe 1 

2015 04 zajecia sportowe 2 

2015 04 zajecia sportowe 3 

2015 04 zajecia sportowe 4 

2015 04 zajecia sportowe 5 

2015 04 zajecia sportowe 6 

2015 04 zajecia sportowe 7 

2015 04 zajecia sportowe 8  

Seniorzy naszego Uniwersytetu dają wspaniały przykład zdrowego i aktywnego trybu życia, a swoim uczestnictwem w różnego typu zajęciach sportowych potwierdzają fakt, że sport jest dobry i ważny dla każdego bez względu na wiek i kondycję. Warto zatem idąc za przykładem nyskich seniorów wieść zdrowy i aktywny styl życia, aby cieszyć się nim jak najdłużej.

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech