Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 17 kwiecień 2015 00:21

Klub podróżniczy „Włóczykij”

Napisał

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie nieustannie rozwija się i rozszerza swoją działalność.  Seniorzy przejawjają swoją aktywność w różnych klubach...

utw nysa logoOgromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszą się nie tylko wykłady, lektoraty czy zajęcia sportowe, ale również zajęcia w klubach zainteresowań, których powstało aż siedem tj.: Klub literacki „Z szuflady”, Klub podróżniczy „Włóczykij, Klub rękodzieła „Nie tylko  z igłą”, Klub dreptaków, Klub filmowy „Kino Seniora”, Klub fotograficzny oraz Klub melomanów.

 

Klub podróżniczy „Włóczykij”

Jednym z klubów działających przy UTW jest – wspomniany wyżej – Klub podróżniczy „Włóczykij”, który umożliwia słuchaczom zgłębianie tajników podróżowania oraz poznawanie świata. 

Chęć uczestnictwa w zajęciach Klubu podróżniczego wyraziło 29 słuchaczy – miłośników podróży, osób ciekawych świata. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu – w drugi poniedziałek miesiąca o godz. 10.00 w sali nr 3 przy ul. Armii Krajowej 21 (budynek Neofilologii PWSZ w Nysie)

Pierwsze spotkanie klubu w dniu 2 grudnia 2013 r. otworzyła p. Prezes Danuta Podgórni. Prowadzącą klub została pasjonatka podróży, członek Zarządu Elżbieta Muszyńska

Klub skupia członków, którzy odwiedzili ciekawe miejsca w kraju i za granicą i wyrażają  chęć podzielenia się wrażeniami i doświadczeniami zainteresowanym.

Zajęcia prowadzą słuchacze UTW jak również zaproszone osoby spoza Uniwersytetu, które również pragną podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami po odbytych podróżach. 

Uczestnicy zajęć „odbyli już wiele podróży” w przeróżne zakątki świata. Wybrali się m.in.  w podróż do Chin, Japonii, Meksyku, Indii, Iraku, Norwegii czy Gruzji.

Swoimi wrażeniami z podróży  dotychczas podzieli się :

  • -  Elżbieta Muszyńska – członek Zarządu UTW - podróżująca po Chinach, Indiach i Meksyku oraz Ukrainie i Półwyspie Krymskim,
  • -  Andrzej Słomski – członek UTW który podzielił się wrażeniami z pobytu w Iraku,
  • -  Ewa Morel – wiceprezes Zarządu UTW,  która odbyła podróż po Norwegii,
  • -  Halina Jakubiec - członek UTW która zapoznała klubowiczów z Japonią, codziennymi zwyczajami i kulturą Japończyków,
  • -  Zdzisław Baran -  Sekretarz Powiatu Nyskiego, który zabrał słuchaczy w podróż do Gruzji

 2015 04 klub podrozniczy wloczykij 1

 2015 04 klub podrozniczy wloczykij 2

 2015 04 klub podrozniczy wloczykij 3

 2015 04 klub podrozniczy wloczykij 4

 Osoby prowadzące zajęcia, snując wspaniałe opowieści, przenoszą słuchaczy w te  - czasami jakże odległe - cywilizacje. Oprócz wspaniałych fotografii i filmów, dzieląc się swoją pasją, przedstawiają uczestnikom zajęć niezwykłe pamiątki oraz przedmioty codziennego użytku – tak bardzo dla nas egzotyczne. Swoimi opowieściami wprowadzają uczestników spotkań Klubu „Włóczykija” w klimat, kulturę, religię, tradycje oraz realia codziennego życia ludzi z różnych miejsc na świecie. Pobudzają tym samym wyobraźnię i ciekawość świata osób, które z różnych powodów nie mogą same pojechać w tak odległe kraje.

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech