Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 12 maj 2015 17:50

Rajd rowerowy seniorów do Biskupowa

Napisał

8 maja odbył się rajd rowerowy do Biskupowa zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Udział seniorów w rajdzie rowerowym stał się dobrą praktyką. Była to kolejna edycja tej imprezy.

W poprzednich latach słuchacze UTW pokonali trasę do Kopernik, Wójcic, Kępnicy.

Chęć udziału w rajdzie wyraziło 60 osób – słuchaczy i przyjaciół UTW. 

Trasę liczącą ponad 15 km w jedną stronę na rowerze pokonało 25 osób. Pozostali uczestnicy spotkania, którzy z różnych względów, głównie zdrowotnych, nie byli w stanie pokonać trasy rowerem, dotarli na miejsce samochodami. Po raz kolejny słuchacze UTW odrzucili na bok wszelkie przeszkody i pokazali, że nawet pewne bariery nie są w stanie przeszkodzić im w spotkaniu i dobrej zabawie z przyjaciółmi z nyskiego UTW.

2015 05 rajd biskupow 1

2015 05 rajd biskupow 2

2015 05 rajd biskupow 3

2015 05 rajd biskupow 4

Po dotarciu do celu podróży, którym było Opactwo benedyktynów w Biskupowie uczestnicy rajdu zostali przywitani na miejscu przez ojców Benedyktynów. Mieli okazję poznać historię położonego na wzgórzu Kościoła Zwiastowania. O. Marcin opowiedział o historii powstania zakonu oraz codziennym życiu zakonników.

2015 05 rajd biskupow 5

2015 05 rajd biskupow 6

2015 05 rajd biskupow 7

2015 05 rajd biskupow 8

Piękna pogoda oraz wspaniałe widoki roztaczające się w wiosennej aurze, były prawdziwą ucztą, sprzyjały wspólnemu biesiadowaniu. Wszystkie te okoliczności spowodowały, że osiągnięto najważniejszy cel imprezy, tj. integrację słuchaczy oraz dbałość o zdrowie fizyczne i psychiczne.

 

Przed drogą powrotną, dla wzmocnienia organizmów uczestników - serwowano przepyszną grochówkę.

Zadanie współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie.

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech