Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
środa, 24 czerwiec 2015 21:11

Tak świętowali nyscy seniorzy Dni Seniora '2015

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Nyscy Seniorzy już po raz drugi obchodzili swoje trzydniowe święto Dni Seniora, które trwało od środy 17 czerwca do piątku.....

image

 

Dni Seniora zainaugurowała uroczysta Sesja Rady Seniorów w nyskim magistracie, uliczny korowód i biesiada w Bastionie św. Jadwigi. Na sesji seniorzy gościli przedstawicieli władz gminnych, powiatowych włącznie z przedstawicielami parlamentu i wojewodą opolskim, Ryszardem Wilczyńskim.

 

 

image image
image image

  W drugim dniu seniorzy mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych przy Alei Lompy oraz spróbować swoich sił w grze bule. Na nyskim rynku studenci PWSZ udzielali porad zdrowotnych oraz wykonywali badania tj. pomiar ciśnienia, zawartość tłuszczu i wody w organizmie. W godzinach popołudniowych w kinie CINEMA odbyła się projekcja filmu: „Apartament”, pokazujący Jana Pawła II w prywatnych sytuacjach. 

image image
image image
image image

 Ostatniego dni święta seniorów można było uczestniczyć w inspirujących warsztatach rozwojowych z elementami biblioterapii i coachingu pt. „Życie to nie bajka”, które odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nysie. Spotkanie prowadziła Joanna Baran – nauczyciel bibliotekarz z PBW w Opolu. Uczestnicy warsztatów obejrzeli wystawę malarstwa ,,Kraina kolorów tęczy" Krystyny Berbeć i zapoznać się z jej techniką malarstwa. 

image image

 Dni Seniora organizowane są, żeby promować zdrowy tryb życia i pokazać, że to grupa bardzo fajnych, aktywnych ludzi. Do zobaczenia za rok! 

Informacja - Dzienny Dom Pobytu

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech