Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 29 maj 2015 00:12

Serial "Zaradni w sieci" - odcinki 5-7

Napisał
Obejrzyjmy odcinki 5 -7 serialu edukacyjnego "Latarnicy.pl – Zaradni w sieci", wyprodukowanego w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS. Serial był emitowany 1. programie TVP...
Złożony z 10 odcinków serial ma spory walor edukacyjny – w przystępny sposób prezentuje nieznane dla osób 50+ i seniorów narzędzia i rozwiązania, usługi, terminy i pojęcia związane z technologiami cyfrowymi, które coraz częściej spotykamy w swoim otoczeniu. Przełamuje strach przed Internetem i prostuje mylne o nim wyobrażenia. Pokazuje jakie nowe możliwości i szanse oferuje przed nami sieć. 
 

Dlaczego warto zrobić pierwsze kroki w internecie? Jakie korzyści może zapewnić osobom z grupy wiekowej 50+ poznanie usług i narzędzi cyfrowych? Jakie codzienne potrzeby seniorów zaspakajają portale i różnorodne zasoby internetowe?

 

O tym wszyscy zainteresowani dowiedzieć się mogą oglądając nowy serial edukacyjny „Latarnicy.pl – Zaradni w sieci”, wyprodukowany na zlecenie Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans.

 
O serialu można poczytać na Facebooku >>
 
10 milionów Polaków po pięćdziesiątce nie korzysta z treści i usług internetu. Fot. Mat. prasowe
Z portalu www.latarnicy.pl .  

Latarnicy.pl w TVP1 (odcinek 5)

 

Latarnicy.pl w TVP1 (odcinek 6)

">">
 

 

Latarnicy.pl w TVP1 (odcinek 7)

 

 
 
 
 

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech