Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
niedziela, 25 czerwiec 2017 17:20

Wycieczka seniorów do Wrocławia

Napisał

Grupa nyskich seniorów wyjechała 22 czerwca na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Pretekstem do wyjazdu było spotkanie Rad Seniorów we Wrocławskim Centrum Seniora. Potem był czas na zwiedzanie ZOO i Ostrowa Tumskiego. Wieczorem obowiązkowo wizyta w teatrze...

Całodzienną wycieczkę studyjną zorganizowała Fundacja Nasza Nysa jako część zadania publicznego „Mocny głos Gminnej Rady Seniorów w Nysie” w ramach Rządowego Programu na rzecz  Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 Edycja 2017. W wyjeździe uczestniczyło 34 seniorów (głównie z Rady Seniorów i DDP) i 7 młodych wolontariuszy współpracujących z fundacją.

W zasadzie była to wycieczka studyjna dla radnych Rady Seniorów i aktywu Dziennego Domu Pobytu w Nysie, którzy mieli sie spotkać z radnymi Wrocławskiej Rady Seniorów 

Wizyta we Wrocławskim Centrum Seniora

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta we Wrocławskim Centrum Seniora. Kierownik tej placówki pokazał nam całą siedzibę i objaśnił, jak działa Centrum Seniora. W pracowni, w której szyje się stroje na różne święta, a przede wszystkim na Dni Seniora, zrobiliśmy sobie zdjęcie w kapeluszach.

Bardzo ciekawy był wykład pani Walentyny Wnuk, która jest autorką książki pt."Obrazy starości myślą malowane”. Opowiedziała nam o swojej pracy na rzecz seniorów i o książce, którą wszyscy otrzymaliśmy wraz z dedykacją.

2017 06 wrocek centrum seniora 8

Ciąg dalszy relacji z tego spotkania >>

Zwiedzanie „Angel Care” – apartamentów chronionych dla seniorów

Zwiedziliśmy nowoczesny ośrodek dla seniorów „Angel Care” – apartamenty chronione dla seniorów.. Jest to kompleksowe centrum opieki nad seniorami i osobami z zaburzeniami, które pojawiają się z wiekiem. Ośrodek ten dysponuje doświadczonym personelem medycznym i opiekuńczym. 

Znajdują się tu apa­rta­menty chronione – pierwsza tego typu usługa w Polsce. Przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze, a jednocześnie czuć się zawsze bezpiecznie. 

Dom Opieki Wrocław

Angel Care zapewnia kompleksową opiekę na wielu etapach starzenia się, a jej formy dostosowuje się do potrzeb i możliwości osób starszych. Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Angel Care oferować będzie również pobyty czasowe, opiekę dzienną oraz domową. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej poprowadzi osobne wejście.

Angel Care, to wspaniała (choć droga) ofercie dla samotnych seniorów. To jednak luksus nie dla każdego. Seniorzy chcący tu mieszkać w pojedynkę muszą się liczyć z wydatkiem co najmniej 4,5 tys. zł miesięcznie. Za mieszkanie dla dwóch osób czynsz jest rzędu 3 tys. zł na osobę.

W Nysie podobną usługę oferuje Dom opieki - Senior City >>

Po powrocie rozmawialiśmy w nyskim magistracie o stworzeniu mieszkań chronionych w Nysie - może kilka w przyszłym roku.

Zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim ZOO

Po godz. 12.00 udaliśmy się autokarem do ZOO, tam odszukaliśmy restaurację, w której zjedliśmy pyszny obiad. Potem zwiedziliśmy Afrykanarium z przewodnikiem.

Po zjedzeniu obiadu ruszyliśmy do ZOO, a było nas dużo. Byli nie tylko seniorzy, radni, ale także Ci co uczestniczyli z nami na Warsztatach Dramowych, Komputerowych, itp. W Zoo można było zrobić fotki na tle zwierząt, ryb i innych ciekawych obiektów. .

2017 06 wrocek zoo 1

2017 06 wrocek zoo 2

2017 06 wrocek zoo 3

2017 06 wrocek zoo 4

2017 06 wrocek zoo 5

2017 06 wrocek zoo 6

2017 06 wrocek zoo 7

Po zjedzeniu obiadu ruszyliśmy do ZOO, gdzie można było zrobić fotki na tle zwierząt, ryb i innych ciekawych obiektów. 

Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i starego miasta

Po południu zwiedzaliśmy Afrykarium we wrocławskim ZOO i Ostrów Tumski w towarzystwie przewodnika.

2017 06 wrocek 1

 Z ZOO pojechaliśmy na Stare Miasto, które zwiedziliśmy z przewodnikiem. Spacer po zabytkowym Wrocławiu wywarł duże wrażenie. Wrocław jest piękny, czyli maraton udany. 

Około godz. 18.00 usiedliśmy w restauracji, aby odpocząć i zjeść pizzę.

Wieczorem wyjście na komedię "Mayday 2" w Teatrze Polskim. 

Jakby było tego mało, po posiłku pojechaliśmy autokarem do Teatru Polskiego – przebraliśmy się na galowo i poszliśmy do teatru, gdzie komedia pt. ”Mayday 2” była udana. Obsada aktorska znakomita. Można była uśmiać się i zrelaksować. Po skończonym spektaklu, pełni wrażeń, wróciliśmy autokarem do Nysy.

Wycieczka była super -  zostały nam miłe wspomnienia – dziękujemy.

Małgorzata Bigas i Halina Śmiałek


Program wycieczki do Wrocławia

7.30          wyjazd z Nysy
9.00          zwiedzanie Centrum Seniora, Plac Dominikański 6
11.00        zwiedzanie „Angel Care” – apartamenty chronione, ul. Dyrekcyjna 5-7
12.30        zwiedzanie ZOO, ul. Wróblewskiego 1     
     14.00   zwiedzanie Afrykarium
16.30        zwiedzanie Ostrowa Tumskiego
19.00        Teatr Polski, spektakl „Maydey”
23.00        przyjazd do Nysy


loga ASOS stopka m

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech