Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 01 październik 2015 15:18

I Targi Senioralne w Opolu

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

23 września 14 osobowa delegacja z Nysy uczestniczyła w I Targach Senioralnych OPOLE SENIOR EXPO. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym spotkali się Seniorzy z całego województwa opolskiego....

image

 I Targi Senioralne obfitowały w liczne atrakcje, m.in. warsztaty, wykłady dotyczace rozwoju osobistego, porady zdrowotne, zajęcia z jogi, gry i zabawy, zabiegi kosmetyczne oraz masaże. Głównym celem targów była prezentacja nowoczesnych rozwiązań podwyższających jakość życia oraz produktów i usług wspierających osoby starsze i ich opiekunów. Oferta obejmowała także prezentację mieszkań dostosowanych do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Przedstawiciele Rady Seniorów z Nysy wraz z Przewodniczącym Rady - Mieczysławem Łużnym aktywnie uczestniczyli w przygotowanych panelach, promując jednocześnie nasze miasto i swoją działalność.  

image

image

 Nyscy seniorzy wrócili z Opola z nowymi pomysłami, które z pewnością zaowocują na kolejnych obradach Rady Seniorów. Najbliższą okazją do wymiany doświadczeń ze środowiskami seniorów będą inauguracyjne obrady Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.  

Pierwsze posiedzenie OPS odbędzie się w Warszawie 1 października 2015 roku w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych. Nysę będzie reprezentował Przewodniczący Rady Seniorów. 

image

 Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech