Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 16 październik 2015 19:33

Kto zwycięży w II Nyskiej Senioriadzie?

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Seniorzy chcą być cały czas aktywni i przełamywać stereotypy odnośnie starszych ludzi, co świetnie pokazały osoby biorące udział w II Nyskiej Senioriadzie, której finał zaplanowano na 18 października o godzinie 17.

Sukces pierwszej edycji przeglądu organizowanego przez Nyski Dom Kultury sprawił, że w tym roku nadesłano kilkaset zgłoszeń. Seniorzy rywalizować będą w trzech kategoriach - słowo, śpiew, taniec, a finaliści przeglądu wystąpią na Gali Finałowej w dniu 18 października br. o godz. 17.00. W 2014 r. do udziału w Senioriadzie zgłosili się soliści oraz zespoły m.in. z Nysy, Prudnika, Głuchołaz, Bielic i Brzegu. Na scenie było niemal wszystko, od recytacji wierszy, przez śpiew, taniec, aż po zabawne kabarety – pełne humoru i energii, której mógłby pozazdrościć niejeden nastolatek.

II NYSKA SENIORIADA - Final

W dniach 9 i 10 października na deskach Nyskiego Domu Kultury zorganizowano II edycję Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów pn. II Nyska Senioriada. Seniorzy zmagali się ze sobą w trzech kategoriach: słowo, śpiew i taniec. - Choć to przegląd amatorski to wiele występów ocierało się wręcz o profesjonalizm. – mówi Piotr Przybyłowski z Nyskiego Domu Kultury. 

">

 Już dziś można powiedzieć, że II edycja odniosła wielki sukces, ponieważ na przesłuchaniach stawiło się niemal 400 osób z różnych zakątków Opolszczyzny, co przełożyło się na ponad 40 prezentacji.

Występy były oceniane przez jury, które przyznawało od 1 do 10 punktów, w związku z czym jak dodaje żartobliwie Piotr Przybyłowski – każdy mógł zdobyć przynajmniej 6 puntów.

Największą popularnością wśród seniorów cieszyła się kategoria śpiew, a później słowo. Najmniej uczestników zgłosiło się do kategorii taniec.

 ">"> 

"> 

">

image 

W dniach 8-9 października br.  w sali widowiskowej NDK odbyły się prezentacje w ramach eliminacji do II Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów " - II Nyskiej Senioriady.

      

 Podczas uroczystej gali  zostanie zaprezentowane przedstawienie „Przyszedł mężczyzna do kobiety” realizowane przez Irenę Wójcik i Piotra Tokarza w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. 

Bezpłatne zaproszenia na galę finałową są dostępne w kasie Nyskiego Domu Kultury. 

 ">

O spektaklu:

Bohaterami sztuki Siemiona Złotnikowa są mocno doświadczeni przez życie, rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia dojrzali ludzie. On – nieśmiały i zakompleksiony aptekarz po przejściach. Ona – udająca oschłą i zdystansowaną – kobieta z przeszłością. Ich znajomość zaczyna się fatalnie. Zaaranżowane spotkanie już na wstępie przebiega nie tak, jak miało. Rozczarowanie od początku. Ale może warto spróbować?

{Nyski Dom Kultury}

 Podczas finału organizatorzy wręczyli także nagrody specjalne ufundowane przez Burmistrza Nysy, Radio Nysa i Radio Opole.

  Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech