Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
środa, 21 październik 2015 03:20

Hospicjum Św. Arnolda Janseena w Nysie

Napisał

Hospicjum stacjonarne ma umowę z NFZ-em na dwanaście łóżek. Przyjmuje się pacjentów znajdujących się w terminalnym - czyli późnym i bardzo trudnym - stadium choroby nowotworowej...

Hospicjum nyskie (NZOZ Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie) opiekę nad pacjentami i ich rodzinami realizuje w trzech obszarach:

Dane adresowe

Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie"
ul. Sienkiewicza 7B
48-304 NYSA

Telefon: +48 077 435 8967

Telefon: +48 077 433 7355

Faks: +48 077 433 73 55

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.hospicjum-auxilium.pl/ 

Trochę historii

Siedziba nyskiego Hospicjum to wysłużony budynek typu willowego (Nysa, ul. Sienkiewicza 7 B), pamiętający czasy dwudziestolecia międzywojennego. Swój pierwotny charakter mieszkalny tracił on stopniowo w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zakończonego dopiero co stulecia, przechodząc na skarb państwa i służąc rozmaitym celom administracyjno-użytkowym. Hospicjum rozpoczynające tam działalność w roku 1994 dzieliło go jeszcze z ostatnimi lokatorami.

Gdy w r. 2001 ówczesne Stowarzyszenie "Auxilium" przejęło Hospicjum od nyskiego szpitala, wzięło ów dom od Starostwa w czasowe użyczenie, a następnie, na przełomie 2002/2003, wykupiło całą posesję na własność. Akt własności pozwolił Stowarzyszeniu zadziałać po gospodarsku, czego efektem stało się najpierw stopniowe wyremontowanie i zaadaptowanie wnętrza obiektu do potrzeb opieki paliatywnej, a następnie wyposażenie Hospicjum w windę typu szpitalnego i tak bardzo potrzebny "pokój pożegnań", wreszcie - rozbudowa Hospicjum oraz wykonanie nowej elewacji i parkingu na placu hospicyjnym. 

Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie (Biuletyn z 2012r.)

Loading...

(obraz można powiększyć, nawet na cały ekran) 

Hospicjum Stacjonarne

hospicjum logoDo Hospicjum stacjonarnego przyjmuje się pacjentów znajdujących się w terminalnym - czyli późnym i bardzo trudnym - stadium choroby nowotworowej. W stadium terminalnym (z łac. terminus - kres, granica) nie może już być mowy o leczeniu przyczynowym; możliwe jest jedynie uwalnianie chorego od licznych udręk związanych z jego chorobą i zapewnianie mu godnej jakości życia w jego ostatnich tygodniach, dniach i godzinach. W nyskim Hospicjum taką specjalistyczną opiekę sprawuje dwanaście pielęgniarek i trójka lekarzy; do zespołu hospicyjnego należą ponadto: rehabilitant, psycholog i duszpasterz (kapelan).

 

Decyzję o objęciu pacjenta opieką hospicyjną (czy to stacjonarną, czy domową) podejmuje lekarz hospicyjny, na podstawie zaświadczenia - od lekarza własnego lub ze szpitala - o zakończeniu leczenia przyczynowego.

 

Kontaktować się z Hospicjum można osobiście albo telefonicznie, pod numerami: 077-4358967 (Hospicjum) lub 077-4337355 (Stowarzyszenie); można też porozumieć się pocztą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Hospicjum Stacjonarne czynne jest przez całą dobę. 

Informacja Hospicjum

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech