Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 19 listopad 2015 22:33

Delegacja z Tarnopola w Nysie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniach 09-12.11.2015r. Gmina Nysa gościła delegację z partnerskiego miasta Tarnopol. Była to  pierwsza oficjalna wizyta po podpisaniu partnerskiej umowy pomiędzy naszymi miastami w dniu 28 września 2015r.

Głównym celem przyjazdu był udział w uroczystych obchodach 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

 image

image

image  

 Podczas wizyty odbyły się robocze spotkania, na których omówiono kierunki współpracy na kolejne lata.  Razem z zastępcą Prezydenta Tarnopola - Oleksandrem Smykiem przyjechał również  znany ukraiński malarz - Vitalij Dovgasenko oraz Vasyl Diduch - przedstawiciel Valeria Matvieieva właściciela prywatnej kolekcji znaczków, kopert і pocztówek o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.

 Wystawa prac artysty oraz kolekcji została otwarta w Nyskim Domu Kultury z okazji Święta Niepodległości. Nysa jako pierwsze miasto w Polsce miała zaszczyt zaprezentować prace Dovgasenki oraz kolekcję o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Artystyczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród  mieszkańców Nysy i świetnie wpisało się w obchody tak znaczącego dla każdego Polaka święta. Oprócz mieszkańców gminy na otwarcie wystawy zostali zaproszeni studenci z Ukrainy studiujący w Nysie, a także przedstawiciele Nyskiej Grupy Artystycznej.   

image image image

 Wystawa prac malarza z Tarnopola pod nazwą  „My” wyrażała w dużej mierze walkę Ukrainy o Niepodległość. Wystawa została zorganizowana w ramach współpracy z miastem Tarnopol na Ukrainie. 

image

 Urząd Miejski w Nysie

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

 Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech