Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 03 grudzień 2015 15:18

Dom Seniora w Gimnazjum nr 3?

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Nie w klasztorze św. Jerzego, a w byłym gmachu Gimnazjum nr 3 w Nysie ma powstać Dom Spokojnej Starości... 

Do zagospodarowania wciąż pozostaje główny budynek z czerwonej cegły od strony ulicy Kościuszki po byłym Gimnazjum nr 3. W grudniu zostanie ogłoszony konkurs na rewitalizację tzw. obszarów zintegrowanych społecznie. Gmina Nysa będzie składać wniosek na cały obszar po byłej Fabryce Samochód Dostawczych, w ramach czego ma zostać uwzględniony także główny budynek po Gimnazjum nr 3. 

- Jeśli nie uda się zagospodarować budynku na cele edukacyjne, to chcemy, aby tam powstało centrum senioralne – z mieszkaniami dla seniorów i pełną opieką mówi Burmistrz Kordian Kolbiarz. 

image

Klasztor św. Jerzego przy ulicy Słowiańskiej.

image

Negocjacje ws. odkupu utknęły w "martwym punkcie".

 Wcześniej taką inwestycję planowano w dawnym klasztorze św. Jerzego przy ulicy Słowiańskiej. Budynek jest własnością Sióstr Elżbietanek i od kilku miesięcy toczyły się negocjacje na linii Nysa-Rzym, gdzie Zgromadzenie ma swoją siedzibę, które obecnie „utknęły w martwym punkcie”

Obecnie jak zaznacza Burmistrz Kordian Kolbiarz, Gmina Nysa ma inne priorytety w zakresie nieruchomości:

- Kwota zakupu to około 500 tysięcy złotych. Jesteśmy po kilku wizjach lokalnych i koszt remontu oraz adaptacji opiewałby na 4-5 milionów złotych, ten budynek jest w stanie fatalnym. Na dziś ten projekt jest dla nas drugoplanowy. Ważne jest to, aby remontować przede wszystkim budynki, które są własnością Gminy. 

Drugi budynek byłego Gimnazjum nr 3, znajdujący się przy parkingu ma zostać zaadoptowany na Centrum Integracji Społecznej, które ma ruszyć wraz z początkiem przyszłego roku. 

Urząd Miejski w Nysie

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech