Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 14 grudzień 2015 20:31

Co działo się w Nysie w latach 1945-50? Muzeum szuka odpowiedzi i zbiera pamiątki

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Wydarzenia z lat 1945-50 na Ziemi Nyskiej owiane są lekką mgłą tajemnicy, a potwierdzenia wielu „historii” próżno dziś szukać w archiwach. Muzealnicy chcą teraz zbadać ten okres w historii miasta....

muzeum logo mMuzeum Powiatowe w Nysie pragnie uzupełnić i zbadać ten niezwykle ciekawy i ważny okres w historii miasta. Muzealnicy szczególnie poszukują informacji dotyczących wszystkich sytuacji i stosunków panujących w mieście, a szczególnie migracji z i na Śląsk. Niezwykle interesujące z dzisiejszego punktu widzenia będą również informacje dotyczące warunków w jakich przyszło żyć ówczesnym mieszkańcom. Oprócz tego pracownicy Muzeum będa analizowac początki formowania się administracji oraz panujące warunki pracy.

 Foto

Osoby, które w latach 1945-1950 przebywały w Nysie lub w innych miejscowościach Powiatu Nyskiego  proszone są o przekazanie w formie ustnej lub pisemnej wspomnień związanych z tym okresem. Interesują nas wspomnienia dotyczące wszelkich sytuacji i stosunków, jakie panowały w tym czasie, szczególnie migracji z i na Śląsk, warunków formowania się nowej administracji, organizacji pracy, a także warunków życia codziennego i relacji międzyludzkich. 
Osoby, które zechcą odpowiedzieć na ten apel proszone są o zgłoszenie się osobiście lub telefonicznie do Muzeum Powiatowego w Nysie, ul. Biskupa Jarosława 11 w godzinach pracy Muzeum. Pracownik odpowiedzialny za kontakt: Krzysztof Dobrzański, nr telefonu 77 433 20 83, wew. 34. 

fot. Muzeum Powiatowe w Nysie 

Urząd Miejski w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech