Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 18 grudzień 2015 15:41

Centrum Leczenia Udarów Mózgu

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

8 stycznia br. odbyło się posiedzenie Rady Społecznej ZOZ w Nysie, której przewodniczy Starosta Nyski Czesław Biłobran. Jedną z ważniejszych decyzji Rady było zatwierdzenie przystąpienia do innowacyjnego projektu - Centrum Leczenia Udarów Mózgu.

- Pacjent najpierw trafi na badania do szpitalnego oddziału neurologii, a następnie do PAKS, na specjalistyczny zabieg w pracowni hemodynamiki, po czym wróci na neurologię. Zabieg będzie polegał na mechanicznym udrożnieniu tętnicy odpowiedzialnej za udar.  To przełom w leczeniu udarów, gdzie liczy się czas - mówią Marek Król - wiceprezes zarządu, zarazem dyrektor medyczny PAKS oraz Krzysztof Milewski - dyrektor Centrum Rozwojowego American Heart of Poland.
Lekarze podkreślają, że w świecie zaczyna się leczyć udary mózgu metodą podobną jak zawały serca. Taka właśnie będzie stosowana w nyskiej pracowni hemodynamiki.

Wobec kolejnych wyzwań wynikających ze zmian demograficznych i obopólnej chęci zapewnienia mieszkańcom dostępu do najefektywniejszej opieki medycznej Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie oraz Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Polsko-Amerykańskich Klinik Serca wyrażają wolę i chęć współpracy w realizacji innowacyjnego projektu mającego na celu uruchomienie Centrum Leczenia Udarów Mózgu z wykorzystaniem technik interwencyjnych w obszarze naczyń mózgowych - selektywnej dotętniczej trombolizy i trombektomii. 

Siedem ośrodków w Polsce zostało zakwalifikowanych do programu interwencyjnego leczenia udarów, metodę tę zaczął stosować szpital w Kędzierzynie-Koźlu, teraz dołączyła Nysa. Powiatowy Szpital Wielospecjalistyczny w Nysie od lat konsekwentnie i systematycznie zwiększa zakres usług medycznych. Widoczne jest to szczególnie w obszarze związanym z ratownictwem medycznym i leczeniem pacjentów w stanie zagrożenia życia. Dzięki poczynionym w ostatnim czasie inwestycjom związanym z budową lądowiska dla śmigłowców sanitarnych szpital stał się kompleksowym ośrodkiem leczenia stanów nagłych.

Źródło: www.zoznysa.pl

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech