Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 04 styczeń 2016 19:51

OPS podsumował projekt

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

 

W dniu 17.12.2015r. o godzinie 12.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie odbyło się uroczyste spotkanie dot. podsumowania projektu pn. ,,Stworzenie oferty kulturalnej dla seniorów z Działu Usług Opiekuńczych w Nysie”.

W tym dniu nastąpiło podpisanie kolejnych porozumień już na czas nieokreślony pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Wojewódzką Biblioteka Pedagogiczną w Opolu z filią w Nysie, Uniwersytetem III Wieku oraz po raz pierwszy - z Dziennym Domem Pobytu w Nysie.

 Na uroczystości zebrali się wolontariusze i uczestnicy projektu oraz goście reprezentujący w/w instytucje, tj. prezes Uniwersytetu III Wieku – Michalina Danuta Podgórni, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Opolu - Dagmara Kawoń-Noga, kierownik Filii Biblioteki w Nysie - Wioletta Hirszweld–Wodecka, z-ca naczelnika Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Nysie - Katarzyna Godyń, kierownik Dziennego Domu Pobytu -Joanna Wiech, z-ca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej - Kamila Ferdyn, kierownik Działu Usług Opiekuńczych przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie - Krystyna Galińska oraz kierownik Działu Pomocy Środowiskowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej - Marta Czuczman. Nie zabrakło pomysłodawczyń i koordynatorek projektu - Małgorzaty Łomnickiej oraz Anny Włodarczyk.

 Spotkanie uświetnił piękny występ uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kozarzewskiego pod kierunkiem dyrektor szkoły - Danuty Kobyłeckiej.  

Ideą projektu są hasła: ,,Z książką do seniora” oraz ,,Seniorzy - seniorom”. Polega to na systematycznych odwiedzinach wolontariuszy w domach naszych podopiecznych. Seniorzy co prawda korzystają już z pomocy opiekunek zatrudnionych w Dziale Usług Opiekuńczych przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie, ale ze względu na odpłatność za świadczenie tej formy pomocy, skupia się ona głównie na udzielaniu podstawowej opieki, np. zrobieniu zakupów choremu, załatwianiu spraw w urzędach, u lekarzy, sprzątaniu. Natomiast nasi wolontariusze bezpłatnie poświęcają czas seniorom, np. raz, dwa razy w miesiącu odwiedzając ich w domach, czytając im książki, rozmawiając z nimi, po prostu są, co sprawia starszym ludziom dużą radość, czują się potrzebni, nie są zapomniani.  

ops nysaNależy zaznaczyć, że uczestnicy projektu to głównie osoby leżące, niedowidzące, poruszające się za pomocą wózków inwalidzkich. Wolontariusze biorący udział w w/w projekcie dzielą się z drugim człowiekiem swoim czasem, a przede wszystkim sercem za co ogromnie im dziękujemy. 

Informacja - Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech