Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 25 październik 2016 17:41

Brylantowe gody w USC pełne wzruszeń, wspomnień i emocji

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W piątek 21 października br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie miała miejsce niezwykła uroczystość. 65 rocznicę ślubu obchodzili Państwo Wiesława i Jerzy Ciszek. Brylantowe gody były pełne wzruszeń, wspomnień i emocji....

Żyjemy w czasach gdy instytucja małżeństwa ma się coraz gorzej. Od 1999 r. liczba rozwodów w Polsce stale rośnie. O ile 16 lat temu w naszym kraju sądy orzekły rozwody 42 tysiące razy, to w 2013 r. było już ich 66 tysięcy. Chlubnym wyjątkiem okazują się 85-letnia Pani Wiesława i 88-letni Pan Jerzy. Para jest w związku małżeńskim od 65 lat. 

image 

W piątek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie, para po raz kolejny, złożyła przysięgę małżeńską i wzniosła symboliczny toast. Uroczystości prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nysie Joanna Dygas- Wandzel. W podniosłym wydarzeniu uczestniczył także Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, który z nieskrywanym podziwem gratulował parze obchodzącej brylantowe gody.  Uroczystość była pełna emocji, wzruszeń i wspomnień. Małżonkowie drżącym od emocji głosem, ale z wielkim pietyzmem opowiadali historię swojego wieloletniego związku. Wspominali piękne chwile ale także czasy trudne i mroczne jak okres II wojny światowej. Podzielili się także swoim przesłaniem do młodych, którym radzili by nie poddawali się pierwszym kryzysom w związku i mimo trudności, walczyli o swoje małżeństwo. 

image 

image 

image 

Pani Wiesława pochodzi z Kielc, zaś Pan Jerzy ze Lwowa. Z Nysą są związani od ponad siedemdziesięciu lat. Doczekali się 3 dzieci, 5 wnuków i 5 prawnuków. Szczęśliwemu małżeństwu gratulujemy i życzymy zdrowia oraz wielu kolejnych wspólnych lat w otoczeniu kochającej rodziny. 

image 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miejski w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech