Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 17 listopad 2016 15:05

Senior roku 2016 wybrany

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W ubiegły wtorek każdy senior mógł odwiedzić to niezwykle miejsce. Mowa o Dziennym Domu Pobytu m. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie, który tradycyjnie zorganizował tzw. Dzień Otwarty.

Opiekunowie i podopieczni przygotowali bogaty program i zachęcali nowe osoby do zapisów.

fot. W tym roku tytuł najbardziej aktywnego Seniora przypadł Pani Marii Szynkiewicz

Gości powitała kierownik placówki - Joanna Wiech, a po niej Zastępca Burmistrza Marek Rymarz i Naczelnik Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego Elwira Ślimak. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli poznać działalność Dziennego Domu Pobytu, poznać jego stałych bywalców, a także na żywo zobaczyć efekty pracy seniorów m.in. skecz Kabaretu DDP, czy też krótkie przedstawienie teatralne.

image

 image

image

 Jak co roku najbardziej wyczekiwanym momentem było odczytanie wyników konkursu pt. „Najaktywniejszy Senior DDP”. W tym roku jury tytuł przyznało Pani Marii Szynkiewicz. Serdecznie gratulujemy postawy godnej naśladowania.  

Nie zabrakło degustacji potraw przygotowanych przez pracowników kuchni DDP, a przypomnijmy, że i sami seniorzy przy różnych okazjach często chwalą się własnymi słodkimi wypiekami i ciekawymi rarytasami kuchni śląskiej i kresowej.

 image

 image

image

fot. Wspólne zdjęcie laureatów konkursu "Najaktywniejszy Senior DDP" z Wiceburmistrzem 

Placówka przy ul. Bohaterów Warszawy spełnia zadania polityki społecznej, której głównym celem jest tworzenie odpowiednich warunków sprzyjających godnej i aktywnej starości poprzez m.in. optymalne zaspokojenie potrzeb ludzi w podeszłym wieku, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, zapewnienie odpowiedniej pozycji w społeczeństwie oraz kształtowanie pozytywnego obrazu starości w świadomości społecznej. Dzienny Dom Pobytu dba także o sprawność fizyczną seniorów. Prowadzona jest gimnastyka, nordic – walking oraz organizowanych jest wiele wycieczek. 

Wielu z podopiecznych placówki aktywnie angażuje się w życie społeczne, działając choćby w Radzie Seniorów i licznych stowarzyszeniach. 

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech