Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 03 lipiec 2017 23:22

Stokrotki 50+ czyli taniec bez limitu wieku

Napisał
 
Choć nie najmłodsi wiekiem, to często są powiewem świeżości w szarej codzienności, bowiem nie brakuje im ani pomysłów, ani energii do ich realizację. Nyscy seniorzy są niesamowici - taniec i muzyka to dla nich nie tylko rozrywka, lecz także sposób na oderwanie się od własnych słabości...
 

Jolanta Sajek Stadnik prowadzi Stokrotki 50+ już od 2013r. i od początku zajęcia te były przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Chętnych do tańca zawsze jest kilkakrotnie więcej, niż miejsc w grupach, bowiem, jak się okazuje, dla wielu seniorów uczestnictwo w  takich zajęciach to spełnienie życiowych marzeń.

">

Tańczymy - taniec towarzyski, zumbę, salsę. W ramach zajęć zajmujemy się również aerobikiem. 

Największą popularnością cieszą się tańce latynoamerykańskie, rumba, samba, cza-cza. Okazuje się więc, że dynamiczne latynoskie ruchy nie są tylko domeną juniorów. Seniorzy radzą sobie równie dobrze jak ich młodsi koledzy.

Stokrotki 50plus - czyli taniec bez limitu wieku

Coraz więcej aktywnych seniorów naprawdę chce tańczyć, taniec bowiem jest dobry na wszystko, także na urodę. 

Zajęcia taneczne pozwalają polepszyć formę fizyczną, przynoszą rozluźnienie i dodają energii. Są doskonałym sposobem na utrzymanie zwinności i mają dobroczynny wpływ na pozytywne nastawienie do życia.

Ci, którzy myślą, że ulubionym zajęciem emerytów są robótki ręczne, szybko zmieniają zadanie, obserwując ich wspólną zabawę przy muzyce. Dla uczestników zajęcia te to nie tylko kroki taneczne - to też rozwój wewnętrzny.

Dla wielu seniorów taniec staje się stałym hobby.  Co więcej, zajęcia są doskonałą okazją do poznania innych ludzi i nawiązania nowych znajomości. Niestety dla Pań, tańczących panów jest znacznie mniej - na każdego mężczyznę przypadają prawie 3 partnerki, ale na wszystkie kłopoty znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Nie trzeba posiadać żadnych nadzwyczajnych umiejętności ani doświadczenia tanecznego. Bardzo ważna jest osoba prowadzącego zajęcia instruktora. W grupie Stokrotki 50+ panuje przekonanie, że ich instruktor pani Jola jest najlepsza na świecie. Instruktorka  również wielką sympatią dąży swoich podopiecznych.

Pani Jola ma sporo własnych osiągnięć sportowych i jest w dalszym ciągu aktywną tancerką, to 3 krotna Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim Pracowników Oświaty, bo taniec to jej prawdziwa pasja.

Nic dziwnego, że miłością do aktywności na parkiecie zaraża innych.

">" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="ytp-share-panel-link ytp-no-contextmenu">

">">

">

Życzymy zdrowia, siły oraz wiele - wiele okazji do pokazania swojego kunsztu tanecznego na wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych.

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech