Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 16 grudzień 2016 17:09

Starosta na wigilijnym spotkaniu u diabetyków

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W czwartek, 15 grudnia, starosta nyski Czesław Biłobran spotkał się z nyskimi diabetykami na przedświątecznym wieczorze wigilijnym. Podczas uroczystości nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, życzeń oraz tradycyjnych wigilijnych potraw...

Świąteczne spotkanie zorganizował zarząd Miejsko-Powiatowego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie. W uroczystości uczestniczyli także burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie Irena Kłakowicz.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Starosta nyski Czesław Biłobran przekazał wszystkim zebranym Kalendarze na nowy rok, natomiast zarządowi zaproszenia dla członków koła na spektakl operetkowy, który będzie wystawiany w Nyskim Domu Kultury. Zarząd Miejsko-Powiatowego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie postanowił przeznaczyć zaproszenia na nagrody dla wszystkich uczestników konkursu na najładniejszy stroik oraz na najsmaczniejszą potrawę świąteczną. Konkurs ten został rozstrzygnięty podczas spotkania wigilijnego.

Po przemówieniach wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie uczestnicy spotkania zasiedli do wigilijnego stołu.

Świąteczny wieczór u nyskich diabetyków upłynął przy miłych rozmowach i wspólnym kolędowaniu.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech