Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 07 kwiecień 2017 20:16

Kalendarz imprez kulturalnych na II kwartał 2017

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na II kwartał br. Jak zwykle nie zabraknie ciekawych wydarzeń. Wśród bogatej oferty na pewno każdy znajdzie coś dla siebie....

Coraz mocniej czuć wiosnę nie tyko w pogodzie, ale także w kulturze. Rozpoczyna się bowiem sezon imprez plenerowych. Ale nie tylko one składają się na bogatą ofertę kulturalnych wydarzeń w gminie Nysa. 

Znalezione obrazy dla zapytania nysa Kalendarz imprez kulturalnych

Już w tęniedzielę (9 kwietnia)w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się kolejnyJarmark Wielkanocny. Jak zawsze stoły będą uginać się od tradycyjnych potraw i oryginalnych wyrobów rękodzielniczych. Na gości Jarmarku będą czekać m.in. wypieki, wyroby garmażeryjne, dekoracje wielkanocne, rzeźby, pisanki i wiele innych atrybutów, które pozwolą poczuć magię Świąt. Tegoroczny Jarmark potrwa w godzinach od 10-16, a w tym czasie oprócz zakupów odbędą się m.in. warsztaty plastyczne, manualne zabawy dla dzieci oraz gry i zabawy z rycerzami Księstwa Nyskiego.

Tego samego dnia w Nyskim Domu Kultury odbędzie się koncert Kortez Trio. To prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku muzycznym. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Obdarzony wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem. Został laureatem Fryderyka za fonograficzny debiut roku 2016, a  czerwcu tego samego roku wygrał konkurs debiutów w Opolu - zdobywając nagrodę imienia Anny Jantar.

W kwietniu, widzowie w Nyskim Domu Kultury będą mogli nie tylko posłuchać dobrej muzyki, ale także się pośmiać. Już 23 kwietnia do Nysy zawita jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów. Grupa Ani Mru-Mru rozpoczyna trasę ze swoim najnowszym programem pt. "Ostatnie takie trio". Widzowie w Nysie będą mogli zobaczyć zupełnie nowe skecze i piosenki jako jedni z pierwszych w Polsce!  

image

 Maj to oczywiście tradycyjnie Obchody Święta Konstytucji. Maj to także tydzień bibliotek pn. "Biblioteka. Oczywiście!" Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W związku z tym wydarzeniem Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie przygotowała dla swoich czytelników wiele ciekawych inicjatyw. Tydzień bibliotek będzie trwał od 8 do 14 maja.

Ciekawych wydarzeń nie zabraknie także w Muzeum Powiatowym. Już 13 maja Europejska Noc Muzeów; w programie m.in. otwarcie wystawy "Gdy przyszłość spotyka się z przeszłością - najnowsze odkrycia archeologiczne na terenie Nysy i okolic” oraz wystawy rzeźb z kościoła Wniebowzięcia NMP w Nysie. Głównym kulturalnym wydarzeniem maja będą Dni Nysy 2017. Program tegorocznego święta naszego miasta zapowiada się niezwykle interesująco. Wystąpią m.in. satyryk Marcin Daniec, zespoły LACHERSI, Horyzont, Sztywny Pal Azji oraz kultowa grupa Coma i wokalista Michał Szpak. Imprezę zwieńczy tradycyjnie pokaz fire show. Jak co roku nie zabraknie szeregu imprez towarzyszących, w tym zabaw dla dzieci i młodzieży i licznych konkursów dla publiczności. XXIV Dni Nysy odbędą się w dniach 19-21 maja. 

image

 W czerwcu Nysa zamieni się w polską stolicę rodzin. W dniach od 16 do 18 czerwca odbywać się będzie u nas V Zjazd Dużych Rodzin. Zjazd to doskonała okazja do promocji miasta gospodarza, ze względu na dużą liczbę uczestników z wielu zakątków Polski oraz znaczące zainteresowanie mediów. Nysa przygotowała wiele atrakcji dla uczestników tego prestiżowego wydarzenia. Goście będą mieli możliwość zwiedzania miasta, udziału  w licznych warsztatach rozwojowych dla rodzin oraz koncertach popularnych artystów. Momentem kulminacyjnym Zjazdu będzie spotkanie integracyjne mieszkańców miasta oraz gości Zjazdu na Stadionie Miejskim.

11 czerwca odbędzie się także kolejny Bieg Nyski. Przygotowania do V edycji wydarzenia ruszyły pełną parą. Mowa zarówno o zapisach, jak i przygotowaniach kondycyjnych zawodników, a entuzjastów biegania w Nysie przybywa z roku na rok. Na każdego zawodnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców nagrody finansowe. Łącznie biegacze zostaną nagrodzeni w 18 kategoriach, w tym dla najstarszych uczestników. Czerwiec w kulturze to także m.in. występ Kabaretu Młodych Panów w Nyskim Domu Kultury (21 czerwca), Eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych na Jeziorze Nyskim (24 czerwca) oraz Widowisko Plenerowe Noc Świętojańska w Białej Nyskiej (24 czerwca). 

 image

W załączniku: Kalendarz imprez na II kwartał 2017r.  [664 kB]

Łukasz Bressa
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 
Urząd Miejski w Nysie

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech