Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 20:27

Ponad pół wieku razem!

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W piątek (7 kwietnia) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie miały miejsce dwie piękne uroczystości. Pary, które spędziły ze sobą ponad pół wieku zostały odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP....

Co robić, gdy mija pierwsze zauroczenie i do związku wkracza rutyna? Jak sprawić, by miłość nie wygasła? Przykładem recepty na udany związek mogą być nyskie małżeństwa, które w piątek odwiedziły USC. Pary obchodzące złote i brylantowe gody mogą być przykładem, zwłaszcza dla młodych małżeństw, jak wytrzymać ze sobą pół wieku i wciąż darzyć drugą połówkę uczuciem. 

image  

Najpierw o godzinie 12.00 goszczono wyjątkową parę, Państwa Alicję i Józefa Kobieniów, którzy po raz kolejny symbolicznie obchodzili jubileusz Diamentowych Godów. Para już 10 lat temu otrzymała Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. 

image 

image 

Następnie o godzinie 14.00 małżeństwa z gminy Nysa świętowały Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. 9 par, które przeżyły wspólnie ponad 50 lat, odebrało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Polski. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Halina i Jerzy Banasiakowie, Maria i Stanisław Bąba, Daniela i Marian Dyl, Maria i Władysław Majkrzakowie, Krystyna i Edward Salamon, Janina i Jan Stachura, Henryka i Bolesław Wilczkowie, Mieczysława i Jan Kaczmarzykowie. Były niekończące się życzenia, kwiaty, występy artystyczne i lampka szampana.

W uroczystości wziął udział Sekretarz Miasta, Robert Piegza. - Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie składaliście sobie  z ufnością, że nie zawiedziecie, że będziecie wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się radością dnia codziennego – powiedział Sekretarz Miasta, a następnie złożył jubilatom życzenia wielu kolejnych dni w zdrowiu i szczęściu, wolnych od trosk i pełnych uśmiechu. Wydarzenie uświetnił występ zespołu wokalnego z Hajduk Nyskich przy akompaniamencie Stanisława Wodnickiego. 

image 

image 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
 Urząd Miejski w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech