Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 21:09

Dom spokojnej jesieni w Nysie wg planów magistratu

Napisał

Na ostatniej sesji Gminnej Rady Seniorów w Nysie, 24 marca 2017 r., poruszono potrzebę uruchomienia w Nysie całodobowego ośrodka dla osób starszych - domu spokojnej jesieni...

Radni dopytywali władze miasta, gdzie taki ośrodek miałby powstać, jak będzie funkcjonował i w jaki sposób jego potencjalni klienci będą mogli regulować należności z tytułu pobytu w ośrodku.

seniorzy radosni 1

Radni podkreślali, że w dobie starzejącego się społeczeństwa, a w wielu przypadkach braku możliwości korzystania przez seniorów z opieki rodziny taki ośrodek byłby bardzo potrzebny.

Wiceburmistrz Marek Rymarz stwierdził, że rozpatrywane są różne wersje dotyczące finansowania takiej instytucji.
- Jedna z koncepcji, która brana jest pod uwagę to przekazanie swojego mieszkania za dożywotni pobyt i opiekę w takim ośrodku.
- Drugą z rozpatrywanych możliwości jest bezpośrednia, pieniężna możliwość regulowania należności z renty, czy z emerytury, którą będzie otrzymywał klient ośrodka.

Wiceburmistrz Rymarz dodał, że w kwestii usytuowania takiej instytucji rozpatrywane jest powstanie takiego budynku na terenie poligonu wojskowego. - W tym roku AKWA ma rozpocząć doprowadzanie do tego miejsca wodociągu, a w przyszłym roku miałaby ruszyć budowa. Do tego czasu na wszelkie pytania seniorów dotyczące domu spokojnej jesieni ma odpowiadać naczelnik wydziału polityki społecznej.

Informacja: Nowiny Nyskie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech