Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
środa, 19 lipiec 2017 15:46

UTW Nysa - aktywni seniorzy

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Nasi seniorzy udowadniają, że emerytura to nie tylko czas odcinania kuponów po życiu zawodowym. Energii i zapału mógłby im pozazdrościć niejeden dwudziestolatek....

W czerwcu seniorzy zakończyli kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczysta gala w auli PWSZ na Obrońców Tobruku była okazją do podsumowań, podziękowań i wzruszeń. Równie uroczyście i podniośle było także podczas I Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku Opolszczyzny, który odbył się w tym samym miejscu.  Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali, jak ważną kwestią jest aktywizacja seniorów i jak istotną rolę w tym procesie odgrywają właśnie Uniwersytety Trzeciego Wieku.

image

Aktywni seniorzy

A oferta skierowana do słuchaczy UTW w Nysie jest bardzo szeroka. Klub podróżniczy, literacki, rękodzieła czy filmowy - na uniwersytecie Trzeciego Wieku w Nysie każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego tak ważne w dzisiejszym świecie zajęcia komputerowe, które sprawiają, że seniorzy nie są wykluczeni cyfrowo i mogą korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie współczesna technologia. Zajęcia mają różne formy -  wykładów, warsztatów, spotkań czy lektoratów języków obcych.

Dodatkowo seniorzy mają do wyboru zajęcia rekreacyjne i artystyczne. Zajęcia fizyczne pomagają im utrzymać dobrą formę. Raz w miesiącu organizowane są spotkania integracyjne i wycieczki. Do tego dochodzą ćwiczenia z zakresu treningu pamięci i poradnictwa psychologicznego, tak ważne przecież w jesieni życia. Wszystkie zajęcia i aktywności odbywają się cyklicznie. Seniorzy dzięki uczestnictwu w nich wciąż są aktywni społecznie - nie tylko przyswajają wiedzę, ale także budują i utrzymują relację z innymi ludźmi.

Seniorzy starają się też coraz aktywniej uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Odgrywają również coraz poważniejszą rolę w podejmowaniu najistotniejszych decyzji. 

image

image

UTW Nysa

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech