Aktualności
piątek, 08 wrzesień 2017 19:50

Zapraszamy na IV Nyską Senioriadę

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Seniorów pn. IV NYSKA SENIORIADA. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 29 września br...

IV Nyska Senioriada odbędzie się w dniach 26-27 października br., a jej finałowym akcentem będzie uroczysty koncert w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury w dniu 19 listopada br. Przegląd ma charakter otwarty dla grupy wiekowej 50+. Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne, grup niezrzeszonych i grup zorganizowanych przy instytucjach np. domach kultury, uniwersytetach III wieku, domach pomocy społecznej i innych.

 Eliminacje IV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów

IV Nyska Senioriada dzień I - 26 X 2017

">

IV Nyska Senioriada dzień II - 27 X 2017

"> 

Występ Zespołu wokalnego "Hajduki Nyskie" w czasie eliminacji

">

Senioriada

 Kategorie i wymagania dotyczące prezentacji scenicznych:

  1. Słowo (recytacja, poezja, fragmenty prozy, składanka tekstów, kompozycje słowno-muzyczne, etiudy teatralne, małe formy sceniczne, monolog, monodram, kabaret). czas do 15 minut.
  2. Śpiew (soliści i duety oraz zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry) - czas do 10 minut.
  3. Taniec (soliści, zespoły taneczne) - czas do 10 minut. 

    Informacji szczegółowych udziela Piotr Przybyłowski -  tel. 883 257 835 

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZEŃ do pobrania  tutaj

" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="ytp-share-panel-link ytp-no-contextmenu" title="Udostępnij link">

 


 

IV NYSKA SENIORIADA – KARTA OCEN JURY

Lp.

Wykonawca (y)

tytuł

kategoria

Ocena

(od 1 do 40 pkt.)

1.

„ALE BABKI PLUS”

       Kamienica

Utwory:

  1. „Piosenki biesiadne”.

ŚPIEW

17

2.

Łucja Stanik

Nysa

Wiersze:

  1. „Jezioro moich lat”.
  2. „Zatrzymać chwile”

SŁOWO

19

3.

„SKOROSZYCKIE BABKI”

Ośrodek Kultury Gminy Skoroszyce

Utwory wokalne:

  1. ”Niedawno tak”,
  2. Dwie tęsknoty”,
  3. ”Czerwone słoneczko”.

ŚPIEW

18

4.

Grupa Taneczna „Senior Dance” - Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Układy taneczne:

  1. „Oczy zielone”.

TANIEC

30

5.

Weronika Malec

Nysa

Wiersze:

  1. „Za górami za lasami”,
  2. „Dziadek i dzieci”.

SŁOWO

10

6.

Grupa Taneczna

„SENIOR-SZOK”

Klub „GIM2” SP Nr 10 Nysa

Układ taneczny:

      1. „Jesienne szaleństwa”.
MIX Tańców.

TANIEC

26

7.

Stefania Zawiślak

Nysa

Monologi:

  1. „Żale mężczyzn”,
  2. „Żale kobiet”.

SŁOWO

31

8.

Zespół Wokalny „Echo Korfantowa”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

w Korfantowie

Utwory wokalne:

  1. ”Murii”,
  2. „Ta noc”.

ŚPIEW

16

9.

Zespół Wokalny „Złoty Liść” ” - Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

  1. „Włoskie nuty”.

ŚPIEW

27

10.

Lucyna Kata

Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

       1. „Piosenka  

           przypomni ci”,

       2. „Paryskie tango”.

ŚPIEW

25

11.

Leokadia Chmiel

Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

       1. „Być kobietą”,

       2. „Kocham Cię życie”.

ŚPIEW

23

12.

Chór „Echo Kresów” MOK Kędzierzyn – Koźle

Utwory:

  1. „Nim świt”,
  2. „Syjahamba”.

ŚPIEW

35

13.

Jerzy Zabłocki – przy akompaniamencie Chóru „Echo Kresów”

MOK Kędzierzyn – Koźle

Utwory:

  1. ”Łyk lwowskiego powietrza”.

ŚPIEW

29

14.

Teresa Kozioł

Nysa

Monologi:

  1. „Myślenie emeryta”.

SŁOWO

19

15.

Teresa Kozioł

Nysa

Utwór:

      1. „Koniecznie muszę      

          mieć”.

ŚPIEW

30

16.

Zespół Pieśni

i Tańca

„Komes”

Kędzierzyn-Koźle

  1. 1.    Pokaz tańców barokowych                   w strojach z epoki baroku.

TANIEC

37

STATUETKA

W KATEGORII TANIEC

17.

Zespół „Bożenki”

Lubsza

Utwory:

  1. ”Oj zagraj mi muzyko”,
  2. „Dziewczyny, dziewczyny”.

ŚPIEW

34

18.

Zespół Taneczny

„Stokrotki 50+”

NDK Nysa

Układ taneczny:

  1. „Mamamia”
  2. „Minionki”,
  3. „Despacito – salsa”.

TANIEC

26

19.

Kamila Smentek

Hajduki Nyskie

Utwory:

  1. „Spojrzyj, ach spojrzyj”,
  2. „Reweta storne”.

ŚPIEW

11

20.

Zespół Wokalny „FINEZJA”

ZERiI Nysa

Piosenki:

  1. „Miłość w Santorini”,
  2. „Hopa cupa”,
  3. „Nie wybaczę”.

ŚPIEW

19

21.

Chór

„CZERWONY GOŹDZIK”

Nysa

Utwory:

  1. „Ondraszek”
  2. „Leci huczy bystry potok”

ŚPIEW

21

22.

Alicja Nałęcz

 Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Wiersze:

  1. Zbiór wierszy ”Od świtu po zmierzch”.

SŁOWO

26

23.

Magda Mikita

Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

      1. „Pod niebem Opola”,

ŚPIEW

21

24.

Zofia Gulbinowicz Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Wiersze:

„Kolory życia”

SŁOWO

35

STATUETKA W KATEGORII SŁOWO

25.

„SENIORITKI”

Ośrodek Kultury

w Kłomnicach 

Układ taneczny:

  1. „Taniec cygański” do utworu „Bawmy się” Don Wasyl.

TANIEC

27

26.

Zespół Wokalny „FANTAZJA”

Bielice

Utwory:

  1. „Scenariusze życia”,
  2. „Radość w sercu”,
  3. ”Zabierz mnie ze sobą tam”.

ŚPIEW

25

27.

Zespół Wokalny

„SŁOŃCE”

GOKSiR Łambinowice

Utwory:

  1. „Kalifornia”,
  2. „Wiła wianki”.

ŚPIEW

21

28.

Urszula Barbara Struś

Nysa

Utwory:

  1. „Staruszek świat”’,
  2. „Radość najpiękniejszych lat”,
  3. „Zawsze gdzieś czeka ktoś”.

ŚPIEW

18

29.

Duet Ola i Ela

Hajduki Nyskie

Utwór:

1. „Pidmanuła pidveła”

ŚPIEW

12

30.

Zespół Chóralny „Uśmiech” przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jasienica Dolna i Wsi Drogoszów

w Jasienicy Dolnej

Utwory:

  1. ”Słoneczko na niebie”,
  2. „Wśród gór opawskich”
  3. Ballada o żołnierzu    i śmierci”.

ŚPIEW

28

31.

Róża Baranowska

Dom Dziennego Poboytu

„Magda-Maria”

Opole

Wiersze własne z I tomiku:

  1. „Kresowianie piszą wierszem”.

SŁOWO

30

32.

Chór „Relaks”

NDK Nysa

Utwory:

     1. „Kwiat jednej nocy”,

     2. „Malowany dzbanku”.

ŚPIEW

21

33.

Anna Przeździecka

Jasienica Dolna

  1. Wiersze własne:
  2. „Z ballad frontowych”  i „Wizerunek”
  3.  „Z podszeptów         jesiennego czasu”,
  4.   „Żyć ci przyszło”,
  5.   „Jeszcze jedno             wołanie”,
  6.   „Hipokryz (ja)”,
  7. „Gorączka”,
  8. „Dygot”,
  9.  „W moim wierszu”’
  10. „Szkoda”,
  11.      9. „Ciesz się chwilą”,
  12.  „Zaćmienie    księżyca”,
  13.  „Azyl”,
  14.  „Wiedziałam”,
  15.  „Wygasły”.

SŁOWO

33

34.

Grupa Teatralna „Kwiatki magnolii”            MOPS Kędzierzyn-Koźle

Przedstawienie taneczne:

       1.”Maski ludzi”.

TANIEC

25

35.

Edward Zabrzeski

UTW Głuchołazy       

Utwory:

  1. „Mimo wszystko-kochaj”, wyk. autorskie.

SŁOWO

22

36.

Zespół Wokalny „Hajduki Nyskie” Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Hajduki Nyskie w Hajdukach Nyskich

Utwory:

  1. „Białe łabędzie”,
  2. „A nie ta ptaszyna”,
  3. „Chodziła po polu”.

ŚPIEW

19

37.

Grupa Taneczna „EM-EMKI” – Dom Dziennego Pobytu „Magda-Maria” Opole

Układ taneczny”

     1.„Emerytowany swing”.

TANIEC

35

38.

„LIGOCKIE WRZOSY”

Ośrodek Kultury                  i Sportu

 Ligota Pruszkowska

Utwory:

     1. „Życie jest cudowne”,

     2. „Der rote Mond von         Agadir”,

     3. “Gdy lila wrzosy w  salach kwitną”. a capella

ŚPIEW

25

39.

Chór „Bagatela” – Dom Dziennego Pobytu

„Magda-Maria” Opole

Utwory:

  1. „Ave Maria no more”,
  2. „Mix utworów Filipinek”,
  3. „Bal Arlekina”.

ŚPIEW

32

40.

Zespół Wokalny

„SZUMIĄCY BÓR”

Tułowicki Ośrodek Kultury Tułowice

Utwory:

       1. „Moje Tułowice”,

       2. „Oj zagraj mi 

            muzyko”.

ŚPIEW

20

41.

Małgorzata Kalińska, Jerzy Sadłoń

Ośrodek Kultury

 Niemodlin

Utwory:

       1. „We dwoje”,

       2. „Z tobą chcę 

            oglądać świat”.

ŚPIEW

36

STATUETKA W KATEGORII ŚPIEW

42.

Chór „WRZOS” Centrum Kultury Głuchołazy

Utwory:

      1. „Szkarłatny kwiat”,

      2. „Milion róż”.

ŚPIEW

11

43.

 Amatorski Zespół Wokalny „KAPRYS”

Biechów

Utwory:

  1. „Odejdź Jasiu od okienka”,
  2. Z tamtej strony jeziora”,
  3. „Depce konik, depce”,
  4. „Wiązanka góralska”          

ŚPIEW

9

44.

Mirosława Kijaszek

UTW Głuchołazy

Wiersz;

1. „Wspomnij mnie”.

SŁOWO

23

45.

Zespół Wokalny „OTMUCHOWIANKI”

Miejsko-Gminny Dom Kultury Otmuchów

Utwory:

  1. „Są takie dni w tygodniu”,
  2. Odpowie ci wiatr”,
  3. „Modliła się dziewczyna”

ŚPIEW

15

46.

Małgorzata Kalińska

Ośrodek Kultury

 Niemodlin

Utwory:

  1. „Ja dla pana czasu    nie mam”,
  2. „Szuja”.

ŚPIEW

32

47.

Barbara Turska

UTW Głuchołazy

Wiersz:

     1. „Moja jesień”.

SŁOWO

21

48.

Jerzy Sadłoń

Ośrodek Kultury

 Niemodlin

Utwory:

     1. „Nastroje”,

     2. „Diabły w deszczu”.

 

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO
Zadanie dofinansowane w 2015r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Opolskiego
stopka kierunek FIO