Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 20 listopad 2017 15:14

IV Nyska Senioriada '2017 - koncert finalistów

19 listopadaj w Nyskim Domu Kultury odbyły się finały IV edycji Senioriady i polsko-czeskiego konkursu Miss 50+. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że jesień życia może być najpiękniejszym okresem w życiu....

Odcinanie kuponów na emeryturze? Nic z tych rzeczy! Nyskim seniorom werwy, energii i młodzieńczego zapału mógłby pozazdrościć niejeden dwudziestolatek. Wczoraj na własne oczy mogli się o tym przekonać widzowie w Nyskim Domu Kultury. Entuzjastycznie reagująca publiczność raz po raz oklaskiwała artystyczne popisy. 

">

">

">">

Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie Piotr Bobak - Burmistrz Miasta Nysa, Michalina Danuta Podgórnia - Prezes Uniwersytetu III Wieku,  w Nysie oraz goście z Czech Roman Šťastný - Starosta Mikulowic, Štěpánka Beníčková - dyrektorka Organizacji SOUŽITÍ 2005, o.p.s w Mikulowicach. 

W finale tegorocznego przeglądu wzięło udział 48 wykonawców. Jury w składzie:Marzena Deja - reżyser teatralny i pedagog, Danuta Bajorek - wiceprzewodnicząca Rady Seniorów w Nysie, Nadia Vanteeva - choreograf, Marek Kędzierski - dyrektor NDK,  postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Statuetka w kategorii TANIEC - Zespół Pieśni i Tańca "KOMES" z Kędzierzyna-Koźla
  • Statuetka w kategorii ŚPIEW - Małgorzata Kalińska, Jerzy Sadłoń Ośrodek Kultury Niemodlin
  • Statuetka w kategorii SŁOWO - Zofia Gulbinowicz Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

image

image

Nim na scenę wkroczyły Polki i Czeszki pretendujące do korony miss, wręczono nagrody najlepszym uczestnikom Senioriady.

image

image

image

Występ Zespołu wokalnego "Hajduki Nyskie" w czasie eliminacji

">

Po krótkiej przerwie na scenę wkroczyło 8 kandydatek biorących udział w konkursie Miss 50+. Polki zaprezentowały się w tańcach indywidualnych, zaś ich koleżanki z Czech w tańcu grupowym. Ponadto jury i publiczność obejrzeli kilkuminutowe prezentacje video o każdej z kandydatek. Piękno, a także sceniczna śmiałość wszystkich pan zostały nagrodzone.

Relacja z konkursu Miss 50+ >>

Łukasz Bressa

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech