Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 20 listopad 2017 21:42

Finał polsko-czeskiego konkursu Miss 50+

Napisał

19 listopada br. poznaliśmy tegoroczne laureatki polsko-czeskiego konkursu Miss 50+. Galę poprzedził finał IV edycji Senioriady,  w przerwie między wydarzeniami licznie zgromadzona publiczność miała sposobność obejrzeć wystawę prac uczniów Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie...

W tym roku polskie uczestniczki konkursu na wybór Miss 50+ zaprezentowały się w tańcach indywidualnych, a ich koleżanki z Czech w tańcu grupowym. Ponadto jury konkursowe i publiczność obejrzeli kilkuminutowe prezentacje video o każdej z kandydatek. 

Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie Piotr Bobak - Burmistrz Miasta Nysa, Michalina Danuta Podgórnia - Prezes Uniwersytetu III Wieku,  w Nysie oraz goście z Czech Roman Šťastný - Starosta Mikulowic, Štěpánka Beníčková - dyrektorka Organizacji SOUŽITÍ 2005, o.p.s w Mikulowicach. 

Do finału Miss 50+ zakwalifikowało się 8 uczestniczek, cztery z Polski i cztery z Czech.

Polki zaprezentowały się w tańcach indywidualnych, zaś ich koleżanki z Czech w tańcu grupowym. Ponadto jury i publiczność obejrzeli kilkuminutowe prezentacje video o każdej z kandydatek. Piękno, a także sceniczna śmiałość wszystkich pan zostały nagrodzone.

Jury w składzie: Jolanta Sajek-Stadnik - choreograf, Marzena Śmiglewicz - fotograf, grafik, Piotr Liniewski - Honorowy Prezes Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej, Antoni HasenbeckAntoni Hasenbeck - właściciel firmy HASAN z Nysy, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 • Miss 50+ Kreatywności (Kreativity) otrzymuje Pani Marie Šálková
 • Miss 50+ Wdzięku (Půvabu) otrzymuje Pani Halina Frydel
 • Miss 50+ Talentu (Talentu) otrzymuje Pani Elelna Valeriánová
 • Miss 50+ Gracji (Gracje) otrzymuje Pani Barbara Hanus
 • Miss 50+ Elegancji (Elegance) otrzymuje Pani Maria Bas
 • Miss 50+ Subtelności (Subtelnosti) otrzymuje Pani Olga Malíková
 • Miss 50+ Obiektywu (Foto) otrzymuje Pani Marta Ostrá
 • Miss 50+ Publiczności (Publikum) otrzymuje Pani Zofia Uchman.

Dla uczestników wydarzenia Starosta Nyski ufundował okolicznościow tort.

Miłymi akcentami podczas tegorocznego Finału były także występy pozakonkursowe: Zespołu Tanero z Nysy, oraz Zespoł Stokrotki 50+.

">

Finał konkursu Miss 50+

image

Tytuł Miss Publiczności powędrował do Zofii Uchman, zaś Miss Obiektywu została Marta Ostrá. Nagrodę Miss Kreatywności otrzymała Marie Šálková, Miss Wdzięku Halina Frydel, zaś Miss Talentu została Elelna Valeriánová. Nagrodzono także Miss Gracji - ten tytuł powędrował w ręce Barbary Hankus. Za Miss Elegancji uznano Marię Bas, zaś Miss Subtelności została Olga Malíková.

image

image


Eliminacje do polskiej części konkursu Miss 50+

">">

   

 


Nabór do  konkursu rozpoczął się 28 czerwca. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia 2017 r. Wymagania - ciekawa osobowość, prezencja, zdolności estradowe. Uroda jest równie ważna, chociaż powszechnie wiadomo, że nie ma brzydkich kobiet, bowiem w dobrym salonie piękności z każdej kobiety można uczynić gwiazdę. Nie było by w tej imprezie niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wszystkie „miski” muszą mieć co najmniej 50 lat.

Skład  jury tegorocznej edycji konkursu :

 • Joanna Wiech 
 • Barbara Myśliwy 
 • Antoni Hasenbeck 
 • Piotr Liniewski

Wybory Miss 50+

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech