Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
piątek, 15 grudzień 2017 22:55

Ogólnopolska Karta Seniora

Napisał

Każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora. Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy. W Nysie w wydawaniu karty pośredniczy Fundacja Nasza Nysa we współpracy z Dziennym Domem Pobytu...

Masz 60 lat i więcej? Chcesz dołączyć do grona 35 tysięcy seniorów z Polski, którzy korzystają ze zniżek w ponad 320 firmach i instytucjach w całym kraju? Dołącz do programu Ogólnopolska Karta Seniora wydanej przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.

Nasze społeczeństwo bardzo szybko się starzeje. Obecnie mamy już ponad 7 milionów seniorów (60+). Ta liczba będzie systematycznie rosła a w roku 2035 przekroczy 10 milionów. Postęp cywilizacyjny i poprawa jakości życia, skutkują wydłużeniem się jego długości. Stawia to przed nami nowe wyzwania takie jak konieczność aktywizowania seniorów czy działania na rzecz profilaktyki zdrowia.

Stowarzyszenie MANKO, wychodząc naprzeciw potrzebom, wynikającym ze zmian demograficznych, od 2011 roku prowadzidziałania proseniorskie. Obejmują one wydawanie bezpłatnego Ogólnopolskiego Magazynu „Głos Seniora”, organizację szkoleń, wydarzeń kulturalnych i prozdrowotnych dla seniorów a także wydawanie Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS). Program wspierają liczni ambasadorzy programu m.in.:  profesor Jerzy Vetulani, podróżnik Aleksander Doba, aktorka i modelka Helena Norowicz, piosenkarka Irena Santor, reżyser Krzysztof Zanussi, Mistrz Świata Janusz Rokicki czy Przewodnicząca Sejmowej Komisji Senioralnej – Małgorzata Zwiercan.

">

Każda osoba, która skończyła 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę, przystępując do programu. Karta jest bezterminowa i bezpłatna. W poszczególnych miastach powstały lokalne edycje Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS), które ważne są w danym mięście i na terenie całego kraju. 


Jak wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora (OKS)

W celu wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora należy zgłosić się do 
Dziennego Domu Pobytu w Nysie, ul. Bohaterów Warszawy 28


Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Obecnie w program zaangażowało się ponad 300 partnerów (stan na 2017r.). Wśród firm, które przystąpiły do programu znajdują się między innymi:
– uzdrowiska,
– ośrodki zdrowotno-medyczne,
– ośrodki rehabilitacyjne,
– ośrodki kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie),
– akademie językowe,

Formularz dla Seniora >>

Regulamin OKS >>

Zgłoszenie partnera do karty seniora >>

Szczegółowa lista partnerów Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl
 
 

Informacja wg: http://osod.info/ogolnopolska-karta-seniora/

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech