Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 19 grudzień 2017 23:38

Spotkanie opłatkowe UTW

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W piątek, 15 grudnia, odbyło się Spotkanie Opłatkowe pod hasłem „Czas nadziei i radości”. Zorganizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Nysie....

Miejscem spotkania był Diecezjalny Dom Formacyjny w Nysie.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Czesław Biłobran - Starosta Nyski,  Kordian Kolbiarz - Burmistrz Nysy, Mirosław Aranowicz - Przewodniczący Rady Powiatu Nyskiego, Piotr Bernat – Pełnomocnik Rektora PWSZ ds. UTW, Marek Kędzierski – Dyrektor Nyskiego Domu Kultury, Grzegorz Kulpa – Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, ks. Piotr Burczyk – Proboszcz Parafii Piotra i Pawła w Nysie, Mariusz Kownacki – Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Nysie.

Spotkanie opłatkowe uświetnił występ uczniów sekcji akordeonowej PWSM pod kierownictwem Mariusza Kownackiego.

Ks. Piotr Burczyk rozpoczął wieczerzę wigilijną odczytaniem fragmentów z Pisma Świętego, pobłogosławił przygotowane potrawy. Następnie po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania - składając sobie nawzajem pełne serdeczności życzenia i zasiedli do stołu, aby delektować się przygotowanymi potrawami.

Wieczerzę wypełniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitary, na której grała Halina Prus – słuchaczka UTW. Swoim niezwykłym głosem uroczystość wzbogacił  Marian Kowalski, który śpiewał kolędy i recytował piękne wiersze o tematyce świątecznej.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał świecę przyozdobioną ręcznie przez członkinie Klubu Rękodzieła prowadzonego przez Ewę Morel i Janinę Chadryś.

Zaproszeni goście złożyli słuchaczom UTW życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Spotkanie opłatkowe było świętem radości, pojednania i wzajemnej życzliwości. Czasem otwarcia się na drugiego człowieka, na jego potrzeby, czasem refleksji i nadziei.

image

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech