Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 26 czerwiec 2018 21:09

Piknik seniorów "Powitanie lata"

Napisał

21 czerwca w Dziennym Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie odbył się kolejny piknik przygotowany dla naszych Seniorów. Tym razem motywem przewodnim był Dzień Ojca, a także rozpoczęcie lata....

„Powitanie Lata” było doskonałą okazją do inauguracji lokalnej  Karty Seniora. Pierwszą symboliczną kartę Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz wręczył najstarszej osobie uczęszczającej na zajęcia do DDP. - Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie mi przypadł ten zaszczyt - powiedział Kordian Kolbiarz. - Dołożymy wszelkich starań, aby system ulg i zniżek byłe stale rozbudowywany. Serdecznie zapraszam do korzystania.

image

image

Wprowadzenie karty to jeden z efektów pracy m.in. nyskiej Rady Seniorów, organu doradczego Burmistrza Nysy. - Mamy nadzieję, że do programu włączy się wiele firm i instytucji z gminy i powiatu - mówi Zastępca Przewodniczącego Rady Seniorów, Tadeusz Zdanowicz. - To jest podsumowanie naszych działań, a temat poruszany jest od dwóch lat. Lokalne rozwiązanie tego problemu powinno zdań egzamin. Czekamy na efekty.

Informacje o Karcie Seniora można znaleźć pod adresem >>> link[1]

image

image

image

image

Dla Seniorów przygotowano poczęstunek, a uczestnicy zajęć w DDP sami zadbali o program artystyczny. Nie zabrakło również wspólnych tańców w ogrodzie i rozmów o wnukach.

Wśród bardziej poważnych tematów dominował ten związany z nową siedzibą ośrodka, o której mówi się już od dekady.

Andrzej Babiński

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech