Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 26 czerwiec 2018 22:15

Spotkanie seniorów z Polski i Czech w Otmuchowie (w ramach projektu)

Napisał

W piątek, 22 czerwca, odbyło się spotkanie seniorów z Polski i Czech w ramach projektu „Polsko-czeska kampania: bezpieczny i aktywny senior”. Było to już drugie spotkanie....

Było to już drugie spotkanie. W wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Piotr Woźniak.

Projekt realizowany przez Powiat Nyski we współpracy z czeskim partnerem – organizacją PONTIS o.p.s. z Šumperka, jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych pogranicza polsko-czeskiego wynikające m.in. z aktualnej sytuacji demograficznej.

W programie spotkania m.in. zwiedzanie zamku w Otmuchowie, kościoła św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego, spacer urokliwymi zakątkami Otmuchowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty samoobrony przygotowane i poprowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał worki odblaskowe, podręczne apteczki, broszury podejmujące temat bezpieczeństwa seniorów oraz „koperty życia”.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg VA Republika Czeska – Polska, Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Pradziad oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech