Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
poniedziałek, 15 październik 2018 21:14

Kolejne spotkanie seniorów z Polski i Czech

Napisał

W piątek, 12 października, odbyło się spotkanie seniorów z Polski i Czech w ramach projektu „Polsko-czeska kampania: bezpieczny i aktywny senior”. Było to już trzecie spotkanie....

Projekt realizowany przez Powiat Nyski we współpracy z czeskim partnerem – organizacją PONTIS o.p.s. z Šumperka, jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych pogranicza polsko-czeskiego wynikające m.in. z aktualnej sytuacji demograficznej.

Kolejne spotkanie seniorów odbyło się na dziedzińcu Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Tym razem seniorzy mogli wspólnie spędzić czas podczas rozgrywek sportowych na świeżym powietrzu. W zawodach wzięło udział 100 seniorów. Każdy mógł uczestniczyć w pięciu konkurencjach: strzały piłką nożną do bramki, bieg z jajem, rzut lotką do tarczy, unihokej oraz tenis stołowy.

Podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera, zdrowa rywalizacja. Seniorzy byli podziwiani za przygotowanie do zawodów, za zaciętość w rywalizacji i za humor. Zwycięzcy otrzymali medale oraz dyplomy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał worki odblaskowe, podręczne apteczki, broszury podejmujące temat bezpieczeństwa seniorów oraz „koperty życia”.

Podczas sportowego spotkania, seniorzy mieli również możliwość wykonania bezpłatnych badań w kierunku miażdżycy. Badania przeprowadziła firma Diabetica sp. z o.o.

Kolejne spotkanie seniorów z Polski i Czech - Aktualno[ci

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech