Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
wtorek, 28 maj 2019 23:17

Nowy rok, nowe działania w Klubie Senior+

Napisał

W Nowy Rok uczestnicy „Klubu Senior+” weszli z przytupem. Z początkiem stycznia zabrzmiały najpiękniejsze kolędy śpiewane przez Seniorów....

W codziennym harmonogramie znajduje się wiele innych atrakcji jak np.: spotkania edukacyjno – informacyjne, treningi pamięci, spotkania z ciekawymi ludźmi mającymi hobby i pasje.

Dbając o bezpieczeństwo Seniorów organizowane są spotkania których celem jest uświadomienie im o grożących niebezpieczeństwach ze strony oszustów i edukacja dot. zachowań w kierunku unikania zagrożeń. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednego z banków i Policją, podczas którego zostały omówione metody stosowane przez sprawców oraz sposoby reagowania przez osoby będące ofiarami. Policja przekazała ważne informacje na temat zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Nowy rok, nowe dziaBania - Aktualno[ci

Przedstawiciele  Wodociągów i Kanalizacji „AKWA” w Nysie przypomnieli, że postępujemy bardzo źle, wrzucając do  kanalizacji setki ton odpadów rocznie. Śmieci w sieci powodują zatory i są przyczyną wielu kosztownych awarii oraz  dyskomfortu dla użytkowników, czyli dla nas samych.

Seniorzy zwiedzają świat w opowieściach fotografa i podróżnika. W miesiącu styczniu dowiedzieli się dużo cennych informacji na temat Maroko, oglądając prezentację przedstawiającą przepiękny krajobraz, słoneczne plaże, piaski Sahary, zachwycającą architekturę oraz codzienne życie ludności.

Każdy Senior wie, że warto dbać o zdrowie w związku z tym odbyło się spotkanie z dietetykiem podczas którego Seniorzy zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Dzięki Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizującemu projekt pn. „System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON” pozyskaliśmy dla naszych Seniorów urządzenia mobilne.

Nowy rok, nowe dziaBania - Aktualno[ci

Nowy rok, nowe dziaBania - Aktualno[ci

Podczas spotkania z pracownikami PCPR Seniorzy poznali ogólne zasady orzekania o niepełnosprawności oraz warunki, jakie powinny spełniać osoby ubiegające się o dofinansowanie.

Zajęcia w „Klubie Senior+ odbywają się codziennie w  planach mamy dużo ciekawych działań, o których wkrótce napiszemy.

Chcąc dowiedzieć się dużo więcej na temat działania „Klubu Senior+” zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku  Klub Senior+ Nysa, oraz na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech