Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
sobota, 13 lipiec 2019 22:45

SENIORSZOK VIII - bierzmy przyklad z nyskich seniorow

Napisał

Już po raz ósmy Seniorzy z Gminy Nysa mogli uczestniczyć w „Zajęciach ruchowo-tanecznych SENIORSZOK VIII”. W tegorocznej edycji udział wzięli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie oraz mieszkańcy gminy Nysa....

Zajęcia ruchowe – joga i taniec towarzyski – odbywały się dzięki dotacji z Gminy Nysa na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na rok 2019 pt. „Organizacja aktywności fizycznej osób starszych”.

Zajęcia odbywały się w ramach współpracy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gim2” w Nysie, który ma siedzibę w Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Nysie, gdzie odbywały się zajęcia dwa razy w tygodniu. Pomysłodawcą takiej formy aktywności ruchowej dla Seniorów jest Beata Ciastoń – instruktor jogi i tańca towarzyskiego.

BIERZMY PRZYKAAD Z NYSKICH SENIORÓW

Aktywizacja ludzi starszych, kontakt z rówieśnikami i właściwe wykorzystanie czasu wolnego oraz utrzymanie i podnoszenie sprawności fizycznej to główne cele spotkań z Seniorami. Dzięki jodze nasi Seniorzy, dbając o sprawność swojego ciała, skutecznie poprawiali swój stan zdrowia. Są to elementy rehabilitacji ruchowej: ćwiczenia dynamiczne wszystkich grup mięśniowych, torów oddechowych oraz ćwiczenia mobilizujące wszystkie stawy.

BIERZMY PRZYKAAD Z NYSKICH SENIORÓW

Z kolei kurs tańca  towarzyskiego,  oprócz niezaprzeczalnej zalety w postaci dbania o kondycję fizyczną,  pozwolił zaprezentować umiejętności taneczne podczas wielu imprez: Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na scenie NDK – 2 maja 2019 roku, udział w VI Spotkaniu Seniorskich Zespołów Artystycznych Polsko – Czeskiego Pogranicza pn. „Każdy wiek ma swoje chwile” w Głuchołazach – 17.06.2019 r. oraz wspaniały występ podczas Lata Kwiatów w Otmuchowie – w niedzielę 7 lipca br.

BIERZMY PRZYKAAD Z NYSKICH SENIORÓW

Zajęcia ruchowe pomagają w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz kreowaniu zdrowego stylu życia, a także wpływają na poprawę aktywności  intelektualnej i fizycznej Seniorów. Zapobiegają  także  wyłączeniu starszych ludzi z życia społecznego oraz wpływają  na poprawę jakości ich życia. Pełnią także  rolę dydaktyczną i społeczną.

Wszystkich chętnych zapraszamy już we września! Seniorze: przyjdź, zobacz, zostań z nami! Nic nie tracisz, a możesz zyskać: zdrowie, świetną zabawę i niezwykłe przyjaźnie oraz  niezapomniane przeżycia.

Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech