Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
sobota, 13 luty 2021 12:12

Tarnopolski Zjazd Kresowian w Nysie '2018

Napisał
W dniach 11-14 czerwca Klub Tarnopolan w Nysie, Starostwo Powiatowe w Nysie, Urząd Miejski w Nysie oraz Nyski Dom Kultury zorganizowali XXXII Tarnopolskie Zjazd Kresowian. Na Tarnopolski Zjazd Kresowian goście zjechali z różnych miast Polski, a także z Ukrainy. Gościny uzyczył Ośrodek Wypoczynkowy "Rybak" w Głębinowie...

W programie przewidziano mszę św. w intencji Kresowian, zarówno tych zmarłych, jak i żyjących oraz ich potomków. Odprawiona ona została w Głębinowie w kościele pw. św. Urbana 12 czerwca o godz. 10.00. Głównym punktem zjazdu była gala w Nyskim Domu Kultury, zorganizowana przez Klub Tarnopolan w Nysie. Galę otworzyła jego szefowa, Janina Stadnik, która podziękowała zgromadzonym za liczne przybycie. A wśród nich nie zabrakło władz różnego szczebla. Ciepłe słowa usłyszeli m.in. od Rajmunda Millera, Bogusława Wierdaka, Kordiana Kolbiarza.

">">

Natomiast w środę, 13 czerwca, na dziedzińcu  Muzeum Powiatowego w Nysie miał miejsce koncert chóru z Tarnopola, działającego przy Polskim Towarzystwie Kulturalno-Oświatowym Obwodu Tarnopolskiego.

Zjazd zorganizowano pod patronatem Starosty Powiatu Nyskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Burmistrza Nysy.

Msza św. w intencji zmarłych Kresowian żyjących i ich potomków odprawiona zostanie w Głębinowie w kościele pw. św. Urbana 12 czerwca, o godz.10.00. Natomiast uroczysta akademia rozpocznie się w Nyskim Domu Kultury o godz. 15.00 w tym samym dniu.

2018 06 Zjazd 1

2018 06 Zjazd 2

Podobny obraz

W środę, 13 czerwca, na dziedzińcu  Muzeum Powiatowego w Nysie odbędzie się koncert chóru z Tarnopola działającego przy Polskim Towarzystwie Kulturalno-Oświatowym Obwodu Tarnopolskiego.

Zjazd odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Nyskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Burmistrza Nysy. Organizatorem jest Klub Tarnopolan w Nysie.

Natomiast w środę, 13 czerwca, na dziedzińcu  Muzeum Powiatowego w Nysie miał miejsce koncert chóru z Tarnopola, działającego przy Polskim Towarzystwie Kulturalno-Oświatowym Obwodu Tarnopolskiego.

Zjazd zorganizowano pod patronatem Starosty Powiatu Nyskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Burmistrza Nysy.


PROGRAM ZJAZDU

11 VI 2018 – PONIEDZIAŁEK

Od 15.00 - zakwaterowanie uczestników zjazdu,
17.00 – obiadokolacja - spotkanie z biskupem opolskim,
19.00 – prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego - panel dyskusyjny

12 VI 2018 – WTOREK

8.00 – śniadanie, wykonanie pamiątkowego zdjęcia uczestników zjazdu w Głębinowie nad jeziorem,
10.00 – msza św. w Głębinowie,
11.00 – kawa, ciasto,
13.00 – obiad,
14.00 – wyjazd do Nysy do NDK na uroczystą akademię,
15.00 - rozpoczęcie akademii. Po zakończeniu uroczystości powrót do hotelu zaproszonych gości, zakwaterowanych w "Rybaku" Tarnopolan i Członków Klubu Tarnopolan z Nysy na uroczystą kolację. Występ - karaoke zespołu Bel - Lis.

13 VI 2018 – ŚRODA

8.00 – śniadanie,
10.00 – msza św. w Głębinowie,
11.00 – prezentacja poszczególnych Klubów Tarnopolan w Polsce, Towarzystwa Kulturalno - Oświatowego Polaków w Tarnopolu i ks. Andrzeja Maliga z parafii polskiego kościoła w Tarnopolu,
13.00 – obiad,
15.00 – Wyjazd do Nysy, zwiedzanie, Carolinum, kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, Domu Macierzystego Sióstr Elżbietanek / Izby Pamięci Marii Luizy Merkert / Dworu Biskupiego i Domu Komendanta - pałacyku barokowego z XVIII wieku.
17.00 – koncert w wykonaniu chóru z Tarnopola działającego przy TKOP na dziedzińcu Muzeum Powiatowego w Nysie, zwiedzanie Izby Izby Kresowej w Muzeum - powiększonej o nowe pamiątki, powrót do Głębinowa
18.00 – kolacja,
19.00 – Temat - organizowanej wycieczki na Kresy w lipcu lub sierpniu. CZas wolny.

14 VI 2018 – CZWARTEK

8.00 – śniadanie,
9.00 – msza św.
10.00 – sprawy organizacyjne, podsumowanie zjazdu, wybór organizatora kolejnego Tarnopolskiego Zjazdu Kresowian
12.00 – obiad.

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech