Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 03 kwiecień 2014 00:00

Klikać każdy może ... kochany Seniorze :)

Napisał

Fundacja Nasza Nysa prowadzi nieodpłatny kurs „ABC komputera i Internetu” dla ponad trzydziestu „starszaków” (dwie grupy) z dzielnicy Górna Wieś i pobliskich osiedli...

Przeprowadzenie takich zajęć jest możliwe dzięki życzliwości Pani dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (popularnie – "Rolnika") Małgorzacie Leśniewskiej, która udostępniła nam nieodpłatnie wspaniale wyposażoną pracownię komputerową.
Zajęcia poprowadził w ramach wolontariat Tadeusz Zdanowicz.

Naszym celem jest wprowadzanie tych, którzy się za wcześnie urodzili w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie. Celem jest zmiana postaw i pokazanie, że świat cyfrowy, to kolejna część codziennego życia; wykształcenie u uczestników umiejętności używania komputera, Internetu oraz urządzeń peryferyjnych; pokazanie konkretnych korzyści wynikających z ich używania; wzbudzenie motywacji do stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym; kształtowanie pozytywnej samooceny i likwidowanie poczucia obcości w kontakcie ze światem cyfrowym.

W programie zajęć jest: poczta elektroniczna, obsługa przeglądarek internetowych i ich wykorzystanie na zrobienie zakupów, przelewów, opłat rachunków, fotografia cyfrowa (aparat fotograficzny i komórka), przesyłanie plików. Wirtualne podróże, odwiedzanie kin, muzeów, słuchanie utworów, oglądanie filmów. Dzisiaj, każdy z nas ma rodzinę lub znajomych w odległych miastach lub za granicą, dlatego tak ważna jest umiejętność rozmowy na odległość za pomocą Skype. 

Zajęcia w wymiarze trzech godzin tygodniowo rozpoczęły się pod koniec stycznia, a będą odbywały się do konca czerwca (kurs pięćdziesięciogodzinny).
Cieszą się one dużym powodzeniem (dwie grupy po 15 osób + czasem „wolni słuchacze” z własnymi laptopami).  Prowadzenie zajęć z tak dużą ilością chętnych jest możliwa tylko dzięki grupie młodych asystentów-wolontariuszy (z Gimnazjum nr 1 w Nysie) wspomagających wykładowcę. Dzięki takiej pomocy przyswajanie wiedzy jest łatwiejsze. Seniorzy bardzo chwalą sobie pomoc młodych asystentów, a młodzież uwrażliwia się na problemy osób starszych i chętnie uczestniczy w tych zajęciach. 

Grupa 1

2014 grupa 1 01

2014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 02 

Grupa 2 

2014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 022014 grupa 1 02

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech