Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 03 lipiec 2014 00:00

Wesołe jest życie staruszka

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 1 lipca 2014 r. po raz pierwszy odbył się „Piknik dla seniorów” z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych w Dziennym Domu Pobytu. Cieszył się on takim zainteresowaniem, że na pewno nie będzie to ostatnia taka inicjatywa, niemniej jak podkreśla Joanna Wiech, kierownik Dziennego Domu Pobytu i pełnomocnik Burmistrza Nysy do spraw seniora, pikniki o podobnym charakterze organizowane są od pięciu do sześciu razu w roku.

imageimage

Piknik został bardzo pozytywnie odebrany przez seniorów, czekało tu na nich wiele atrakcji, w tym m. in. konkursy, tańce, zabawy. Gościem specjalnym była burmistrz Nysy Jolanta Barska oraz sekretarz Michał Baziuk. Gdy ktoś zgłodniał mógł się posilić pyszną grochówką i usmażyć kiełbasę nad ogniskiem. Był jednak jeden warunek uczestnictwa w imprezie, każdy musiał przyjść w kapeluszu.

imageimageimageimageimageimageZe względu na charakter pikniku uczestnicy byli informowani o swoich prawach, otrzymali trwałe laminowane karteczki z numerami telefonów do podmiotów świadczących pomoc i udzielających porad na rzecz seniorów. Studenci PWSZ w Nysie z inicjatywy rektor prof. Zofii Wilimowskiej, oferowali punkt zdrowia, gdzie można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi, wagi ciała, kontrole pomiaru tłuszczu i wody w organizmie, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych gości.

imageimage

Piknik przebiegł w niezapomnianej atmosferze, dając chwile relaksu i radości uczestnikom.

image

Opracowała: stażystka Justyna Hamulecka

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech