Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 24 lipiec 2014 00:00

Trwa nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłasza nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej, którzy w lokalnych środowiskach prowadzić będą zajęcia wprowadzające pokolenie osób w wieku 50+ w świat Internetu....

 polska cyfrowa latarnicyStowarzyszenie „Miasta w Internecie”, działając jako Partner Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, realizowanego pod hasłem "Polska Cyfrowa Równych Szans", wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji ogłasza nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej - wolontariuszy, którzy w lokalnych środowiskach prowadzić będą zajęcia wprowadzające pokolenie osób w wieku 50+ w świat Internetu, usług cyfrowych i komputera. 

Kandydaci wezmą udział w szkoleniu, którego ukończenie jest pierwszym warunkiem uzyskania certyfikatu Latarnika Polski Cyfrowej. Po uzyskaniu certyfikatu 200 nowych osób reprezentujących gminy, w których zdiagnozowano największe zapotrzebowania na działania aktywizujące cyfrowo pokolenie 50+, w tym gminy nie objęte dotąd działaniami Latarników, będzie miało za zadanie rozpocząć działania w swoich środowiskach lokalnych.

Organizatorzy projektu PCRS poszukują osób, które znają podstawy obsługi komputera i Internetu, są otwarte, tolerancyjne oraz świadome specyfiki pracy z osobami dorosłymi, gotowe są do pracy na rzecz lokalnego środowiska w formule wolontariatu oraz deklarują gotowość współtworzenia ruchu Latarników Polski Cyfrowej, akceptując jego wartości oraz zasady i metody działania.

Po uzyskaniu certyfikatu Latarnicy Polski Cyfrowej winni czynnie uczestniczyć w różnorodnych formach podnoszenia kwalifikacji oraz wydarzeniach projektu PCRS, a także systematycznie i zgodnie z „metodą latarniczą”, której nauczą się podczas szkoleń, prowadzić zajęcia z osobami dorosłymi. Do końca czerwca 2015 r. Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaproponuje Latarnikom wsparcie edukacyjne i organizacyjne.

Zgłoszenie chęci zostania Latarnikiem odbywa się poprzez zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz wypełnienie ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie: http://ankiety.mwi.pl/index.php?sid=27485&lang=pl

Liczba kandydatów na Latarników jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału mają osoby mieszkające w regionach nie objętych jeszcze aktywnością Latarnika oraz kandydaci z gmin wiejskich.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie PCRS zachęcamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także wizytę na stronie latarnicy.pl oraz Facebooku: facebook.com/polskacyfrowa. 

Zespół PCRS

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech