Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Aktualności
czwartek, 28 sierpień 2014 00:00

Koncert "Seniorzy dla Wandy Pawlik"

Napisał

Wanda Pawlik - patronka Nyskiego Domu Kulury to pisarka, która od początku pobytu w Nysie próbnowała podnieść to miasto z zapaści kulturalnej. 19 listopada 2011r. nyskie chóry seniorów zaśpiewły dla Wandy Pawlik...

2011 chory dla Wandy PawlikSobotni koncert Seniorzy dla Wandy Pawlik to druga odsłona obchodów 85 rocznicy urodzin patronki Nyskiego Domu Kultury. W tym roku pomyśleliśmy sobie, że pokażemy to co mamy, to co robimy, żeby pamięć naszej patronki w ten sposób uczcić, mówiła dyrektor Janina Janik.

I tak w sobotni wieczór najpiękniejsze polskie piosenki zaprezentowały 3 nyskie chóry: Relaks, Retro i Czerwony Goździk, czyli to, co w NDK najlepsze. Na widowni gościła Anna Pilecka, córka nyskiej pisarki.

Chór Czerwony Goździk

Chór Czerwony Goździk przez swą żywiołowość, utalentowane i zawsze pogodne chórzystki oraz znanego akordeonistę i charyzmatycznego dyrygenta jest już znany w całej Nysie i okolicach. Śpiewa pieśni patriotyczne, ludowe, wojskowe oraz wszystkie z dawnych lat. Dusza i motor zespołu, Józef Szwab, okrasza każdy występ opowieściami z dawnych czasów, często ze swoich przebogatych wspomnień, co wprowadza w podniosłą atmosferę i czyni koncerty wyjątkowymi.


Chór Relaks

Chór Relaks połączył wspólną pasją 17 osób. Działają pod kierownictwem Grzegorza Urbańskiego i realizują w NDK swoje zamiłowanie do śpiewania. Zespół powstał w grudniu 2010 r. Jak na porządny chór przystało, tworzą go alty, soprany, basy i barytony. W repertuarze znajdują się takie utwory, jak: Starzyk, Dzieweczko ze Śląska, Walc Barbary z "Nocy i Dni", okolicznościowe piosenki, kolędy, pieśni patriotyczne i biesiadne. Współczesne i z dawnych lat. 

Sobotni koncert Seniorzy dla Wandy Pawlik to druga odsłona obchodów 85 rocznicy urodzin patronki Nyskiego Domu Kultury. W tym roku pomyśleliśmy sobie, że pokażemy to co mamy, to co robimy, żeby pamięć naszej patronki w ten sposób uczcić, mówiła dyrektor Janina Janik. I tak w sobotni wieczór najpiękniejsze polskie piosenki zaprezentowały 3 nyskie chóry: Relaks, Retro i Czerwony Goździk, czyli to, co w NDK najlepsze. 

Na widowni gościła Anna Pilecka, córka nyskiej pisarki. 

">

 

 

 

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
stopka FIO

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech