Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
.
czwartek, 30 listopad 2017 22:55

Nyska Rada Seniorów przystąpiła do Ogólnopolskiego Porozumienia...

Napisał

Ponieważ nyska Rada Seniorów widzi potrzebę federalizowania Rad Seniorów toteż 29 listopada 2017r. zgłosiła akces do Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów...

Wycieczka studyjna do Krakowa 9 października 2017r.

Nyska Rada Seniorów widzi potrzebę federalizowania Rad Seniorów toteż w poniedziałek 9 października wyjechali na wycieczkę studyjną do Krakowa. Tam w Centrum Dialogu mieliśmy ciekawe spotkanie z Krakowską Radą Seniorów i przedstawicielami zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Rozmawialiśmy o walorach sieciowania Rad Seniorów. W wyniku spotkania zgłosiliśmy wstępny akces do tego porozumienia – potwierdzony oficjalnym zgłoszeniem w listopadzie. 

2017 10 09 krakow 6

Relacji z tego spotkania >>

Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów

Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów zostało powołane na I Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów, który odbył się 25 kwietnia 2016 roku w Krakowie.

Ogólnopolskie porozumienie (OPoWRS) jako ciało o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym wobec władz centralnych, samorządowych i organizacji pozarządowych współpracuje z nimi we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych.

Podstawowym celem Porozumienia jest upowszechnienie demokratycznego wyłaniania Rad Seniorów, podniesienie ich rangi oraz wpływ na ustawodawstwo parlamentarne w sprawach osób starszych. Współpraca członków Porozumienia polega na systematycznych konsultacjach dotyczących proponowanych rozwiązań, wymianie doświadczeń w kreowaniu spójnej polityki senioralnej, aktywizowaniu seniorów do społecznej działalności i wspólnym zmienianiu wizerunku osób starszych, umożliwieniu seniorom składanie wniosków, propozycji zmian, ulepszeń, poprawy, tak, żeby ich głos dotarł do władz każdego szczebla.

25 kwietnia 2016r. odbył się w Krakowie I Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów. W Kongresie udział wzięło około 200 przedstawicieli Rad Seniorów z ponad 30 miast i gmin. W w tajnym głosowaniu wybrało władze Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów na najbliższą, 2-letnią kadencję:

  • Przewodnicząca – Barbara Szafraniec – Kraków (wiceprzewodnicząca Rady Krakowskich Seniorów 2014-2016),
  • Wiceprzewodnicząca – Grażyna Butmankiewicz – Opole (wiceprzewodnicząca Rady Seniorów w Opolu),
  • Wiceprzewodniczący – Antoni Wiatr – Kraków (przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów).

 Przystąpienie Rady Seniorów w Nysie do OPoWRS

Uchwałę o przystąpieniu Rady Seniorów w Nysie do Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów podjęliśmy 29 listopada 2017r.

Otrzymaliśmy zaproszenie na II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów, który odbędzie się 7 marca 2018 roku w Krakowie – Centrum Kongresowe ICE.

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020
stopka ASOS

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech