Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
.
wtorek, 17 czerwiec 2014 02:00

IX sesja Rady Seniorów 12.06.2014

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dnia 12 czerwca 2014r. obradowała Rada Seniorów w Nysie. Głównymi punktami dyskusji były: bezpieczeństwo i likwidacja przez Narodowy Fundusz Zdrowia swojego punktu w Nysie. Protokół z sesji poniżej...

Nad bezpieczeństwem w gminie Nysa oraz likwidacją punktu Narodowego Funduszu Zdrowia w Nysie dyskutowali radni Rady Seniorów w dniu 12 czerwca 2014r.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. posłanka Janina Okrągły, starosta Adam Fujarczuk, wiceburmistrz Nysy Piotr Walach, podinsp. Tadeusz Dunat naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nysie, asp. Remigiusz Baron i st. sierż. Ewa Majewska, dzielnicowi z KPP w Nysie, z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Nysie Andrzej Jakubowski, Irena Kłakowicz dyrektor PCPR-u oraz Joanna Wiech, pełnomocnik burmistrz Nysy ds. Seniorów. 

">

imageimageimageimage

Podczas obrad nyscy seniorzy otrzymali informację od  podinsp. Tadeusza Dunata naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nysie na temat stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu w 2013 roku. Omówione zostały przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem osób starszych (na podstawie zdjęć ze zdarzeń drogowych zaistniałych na drogach powiatu), zachowanie rowerzystów na drodze oraz przedstawiono nieprawidłowe zachowania w relacji pieszy - kierujący i odwrotnie.

Potem seniorzy zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa w gminie. Asp. Remigiusz Baron i st. sierż. Ewa Majewska podczas spotkania odpowiadali na pytania m.in. na temat: sposobów powiadamiania policji o naruszeniach porządku prawnego, kontaktu z dzielnicowym, miejscach gdzie można znaleźć wykaz wszystkich dzielnicowych KPP Nysa. Taki wykaz znajduje się m.in. na stronie głównej miejskiego portalu archiwum.nysa.pl[1], gdzie jest umieszczony baner „Bezpieczniej z dzielnicowym”.

image kliknij baner

imageimage

Drugim ważnym punktem sesji Rady Seniorów w Nysie była dyskusja nad likwidacją przez Narodowy Fundusz Zdrowia swojego punktu w Nysie, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać potwierdzenie, że należy im się dofinansowanie do sprzętu medycznego. Teraz będą musieli wysłać dokumenty pocztą albo osobiście jechać po pieczątkę do siedziby NFZ w Opolu.  Punkt ma zostać zamknięty ze względu na aspekt bezpieczeństwa danych osobowych i informacji. Podobny punkt został zlikwidowany już w Kędzierzynie Koźlu, teraz likwidowane są punkty w Nysie i Brzegu. Starosta Nyski zaproponował Narodowemu Funduszowi Zdrowia w Opolu, że w ramach robót publicznych może zatrudnić osobę, która pracowałaby nadal w Nysie, obsługując jej mieszkańców. Czy NFZ w Opolu zgodzi się na to, na razie nie wiadomo. 

imageimageimage 

Protokół z sesji Rady Seniorów

Loading...


Porządek IX sesji Rady Seniorów dniu 12 czerwca 2014rgodzina 1000. 

1. Sprawy organizacyjne:

  • otwarcie sesji i stwierdzenie quorum
  • przyjęcie protokołu z VIII sesji Rady Seniorów.

2. Omówienie tematów:

  • bezpieczeństwo w gminie Nysa
  • likwidacja punktu Narodowego Funduszu Zdrowia w Nysie

3. Sprawy różne, wolne wnioski.

4. Zakończenie obrad.

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Zadanie dofinansowane w 2017r. ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020
stopka ASOS

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech