Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuchołazach

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Marii Bilwin w Głuchołazach istnieje od 2004r. Działa przy Centrum Kultury w Głuchołazach jako jedna z form działalności środowiskowej. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą czerpać z życia to, co jest najpiękniejsze a mianowicie wiedzę, przyjaźń i kontakt z drugim człowiekiem, aby dołączyli do nas bo naprawdę warto :)

Składka miesięczna wynosi 5 zł plus jednorazowe wpisowe 10 zł. Pieniądze te są w całości przeznaczone na działalność pożytku publicznego.

u3w glucholazy logo duze

Od 2009 roku działa Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Marii Bilwin w Głuchołazach. Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego i zrzesza ponad czterdzieścioro seniorów zamieszkałych w gminie. Uniwersytet ma charakter otwarty.
W wykładach,warsztatach i innych zajęciach edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych uczestniczy łącznie łącznie kilkaset osób.

W celu podniesienia jakości działalności UTW oraz dotarcia do jak najszerszego grona zainteresowanych, upowszechnienia inicjatyw edukacyjnych skierowanych do osób starszych, głuchołaski UTW zawarł umowę patronacką z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie. Słuchacze uczestniczą w otwartych wykładach na uczelni. Korzystają także z zajęć prowadzonych przez wykładowców i studentów w siedzibie stowarzyszenia.

Zarząd UTW podejmuje coroczne działania mające na celu pozyskiwanie środków finansowych na działalność pożytku publicznego w miejscowych samorządach lokalnych. Dotąd udało się pozyskać 4000 tysiące złotych na realizację zadań publicznych:

logo utw glucholazy

  • Jak dobrze mieć sąsiada (projekt polsko-czeski)
  • Senior przy komputerze
  • Wesołe jest życie staruszka
  • W zdrowym ciele zdrowy duch

Stowarzyszenie utrzymuje też stałe kontakty z czeskimi organizacjami i klubami emerytów działającymi w pobliskich przygranicznych miejscowościach: Zlate Hory, Mikulowice i Jesenik. Słuchacze uczestniczą także w projekcie dla seniorów pod nazwą: Jeden dzień w Jeseniku – Jeden dzień w Głuchołazach. 

Ponadto istnieje stała współpraca i wymiana między sąsiadami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie i Prudniku. Słuchacze tych placówek spotykają się kilkakrotnie w ciągu roku na wykładach oraz uroczystościach inauguracji i zakończenia roku. 

Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Marii Bilwin w Głuchołazach,
ul. Bohaterów Warszawy 7, tel. 77-439-16-98 wew. 40,
http://www.utwglucholazy.pl/

Dodajmy, że obecnie w Polsce działa blisko 110 Uniwersytetów trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 25 tysięcy słuchaczy. Jednym z nich jest głuchołaski UTW, który realizuje główne cele tego typu organizacji:

  • upowszechnianie inicjatyw edukacyjnych, 
  • aktywizacja intelektualna, psychiczna, społeczna i fizyczna osób starszych,
  • poszerzanie wiedzy i umiejętności seniorów,
  • ułatwianie kontaktów z instytucjami takimi jak służba zdrowia, ośrodki kultury, ośrodkami rehabilitacyjnymi i innymi,
  • angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska, 
  • podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej wśród seniorów

 

Czytaj więcej - informacja z 2012r. >>

O Patronce >>

Skład Zarządu:

Barbara Morajko – Prezes

Edward Warowiec – Z-ca Prezesa
Wanda Glińska/Barbara Szeląg – sekretarz
Mirosława Kijaszek – skarbnik
Elżbieta Stanowska – członek Zarządu

Kontakt:

Biuro Uniwersytetu Trzeciego Wieku czynne :
We wtorki od godz.10:00 do godz.12:00
i w środy od godz. 13:00 do godz.15:00

Adres: 

48-340 Głuchołazy, ul. Boh. Warszawy 7

Wejście do biura – tunelem na tyłach sali widowiskowej Centrum Kultury

telefon 77-439-16-98 wewn. 40 - lub adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

BLOG: http://utwglucholazy.blog.onet.pl

Profil Facebook >>

Informacja własna UTW

www.ckglucholazy.pl

 

 

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper